CSO Voluntari București


CSO Voluntari București
Fondat în anul: 2005
Culori:
   Alb-Albastru    Alb-Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu, nr. 40, Voluntari
Telefon: 0728508042 , 0769188216
Pers. Contact: Măndica Ciubăncan, Şipoş Alin
Mail: alin_1789@yahoo.com
Web: www.facebook.com/CSO-Voluntari

Staff

Manager: Alin Șipoș

Sala

Adresa:
Preț bilete:
Știri
Viscolul dă peste cap baschetul din România
Mai multe meciuri au fost amânate de FRB 
Eugen Ilie a plecat de la Dinamo
Antrenorul va prelua o echipă care luptă pentru promovarea în Liga Întâi 
Liga 1 masculin: Faza de calificare s-a încheiat fără echipe neînvinse
Sateliții au pus destule probleme echipelor cu drept de promovare 
CSM Ploiești s-a impus în prelungiri cu CSO Voluntari, după ce a recuperat 8 puncte în 50 de secunde
Cătălin Burlacu și-a condus echipa cu 26 de puncte 
Liga I: Virgil Căruţaşu, double-double la Cluj
CSO Voluntari a învins satelitul campioanei 
Liga Întâi: Vlad Dumitrescu, 10 coşuri de trei puncte pentru CSO Voluntari
Ilfovenii au reuşit să treacă la 31 de puncte de CSU Braşov 
Liga 1: Duel de colecţie între CSO Voluntari şi CSM Ploieşti
Echipa lui Virgil Căruţaşu a pierdut în faţa echipei antrenorului-jucător Cătălin Burlacu 
Vlad Jişcanu: "Trebuie să ridicăm ștacheta cu un baschet de calitate"
CSO Voluntari debutează în Liga I cu CSM Ploiești  


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 18
2 CS Cuza Sport Brăila 15
3 ABC Athletic Constanța 15
4 CN „Aurel Vlaicu” București 15
5 CSO Voluntari București 13
6 CS Municipal Ploiești 12
7 CS Municipal Sighetu Marmației 9
8 CS Municipal Mediaș 8

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 12
2 ACS 4 Sports Agronomia București 10
3 ACS Târgu Jiu 8
4 CS Universitar Brașov 8
5 CS Universitar Ploiești 4

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 9
2 BC Timba 2 Timișoara 6
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 9
2 CS Dinamo București 2 7
3 Steaua CSM EximBank 2 București 6
4 CS Politehnica Iași 2 5

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12