CSO Voluntari


CSO Voluntari
Fondat în anul: 2005
Culori:
   Alb-Albastru    Alb-Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu, nr. 40, Voluntari
Telefon: 0728508042 , 0769188216
Pers. Contact: Măndica Ciubăncan, Şipoş Alin
Mail: alin_1789@yahoo.com
Web: www.facebook.com/CSO-Voluntari

Staff

Manager: Alin Șipoș

Sala

Adresa: Voluntari
Preț bilete:
Știri
Goran Martinic, debut cu dreptul la CSO Voluntari
Ilfovenii au reușit o victorie foarte importantă în fieful Stelei 
Prima înfrângere pentru CSA Steaua în Grupa Galbenă, în compania lui CSO Voluntari
Ilfovenii dau lovitura pe terenul roș-albaștrilor 
Grupa Galbenă. CSA Steaua și CSO Voluntari se întâlnesc în derby-ul etapei
Steliștii nu au nicio înfrângere iar ilfovenii tocmai s-au întărit cu un transfer important 
Goran Martinic pleacă de la CSM Târgu Mureș și va juca în Grupa Galbenă LNBM
Anunțul clubului: „Jucătorul a primit o ofertă de nerefuzat de la CSO Voluntari” 
Danilo Tasic, la cel mai bun meci în echipamentul Voluntariului
Jucătorul sârb a fost MVP-ul meciului în victoria celor de la Voluntari cu Athletic Constanța 
Grupa Galbenă: CSO Voluntari câștigă fără mari probleme partida cu ABC Athletic Constanța
Ilfovenii și-au adjudecat 3 din cele 4 sferturi ale confruntării și s-au impus la 21 puncte diferență 
Grupa Galbenă: CSO Voluntari și Athletic Constanța se întâlnesc în etapa a 3-a
Cele două echipe s-au întâlnit deja de 4 ori în acest sezon, toate duelurile fiind câștigate de ilfoveni 
Grupa Galbenă: Dinamo Știința nu a dat nicio șansă celor de la CSO Voluntari
Elevii lui Tudor Costescu au prestat un joc foarte bun în fața ilfovenilor 
CS Dinamo Știința Bucureşti învinge pe CSO Voluntari
CS Dinamo Știința Bucureşti învinge pe CSO Voluntari la o diferenţă de 12 puncte 
Grupa Galbenă. CS Dinamo Știința primește vizita celor de la CSO Voluntari
Partida face parte din etapa a doua a fazei secunde din LNBM 
Interviu Dani Popescu: ”Nu ne așteptam la o replică așa puternică”
Veteranul ilfovenilor a fost cel mai bun jucător român al partidei dintre CSO Voluntari și CSM Mediaș 
CSO Voluntari triumfă în partida cu CSM Mediaș, într-un meci cu multe puncte
Ilfovenii au reușit să marcheze 41 de puncte în sfertul doi al meciului 
CSO Voluntari a realizat al 3-lea extra transfer
Robert Lee Jones III se alătură echipei lui Eugen Ilie 
CSO Voluntari a câștigat grupa valorică B, după o victorie clară în fața lui CSM Mediaș
Tasic și Campara au debutat la formația ilfoveană 
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș
CSO Voluntari învinge pe CS Municipal Mediaș la o diferenţă de 21 puncte 
CSO Voluntari l-a transferat pe pivotul sârb Ljubomir Campara
Ilfovenii încep întăririle pentru faza a doua a sezonului LNBM 
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila
CSO Voluntari învinge pe CS Cuza Sport Brăila la o diferenţă de 86 puncte 
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța
CSO Voluntari învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 2 puncte 
Danilo Tasic a semnat cu CSO Voluntari
Sârbul revine în România, după experiențe în Cipru și Polonia 
Eugen Ilie: „Nu cred că în momentul de față este foarte important să câștigăm grupa”
CSO Voluntari a pierdut la Mediaș iar antrenorul ilfovenilor nu se gândește la câștigarea grupei valorice B și îl interesează doar îmbunătățirea jocului pentru faza următoare a LNBM 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12