CSU Alba Iulia


CSU Alba Iulia
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Roșu    Alb - Roșu

Detalii echipă

Adresa: Str. Stefan cel Mare 25 Alba Iulia, Judetul Alba
Telefon: 0258/832813
Pers. Contact: Sorin Simion
Fax: 0258/832813

Staff

Sala

Sala Sporturilor Alba Iulia
Capacitate: 400
Adresa: Str. V.Alecsandri, nr. 40, Alba Iulia, jud. Alba
Preț bilete:
Știri
Rectorul Universității Alba Iulia, Daniel Breaz, a ajuns Ministrul Culturii
Breaz este cunoscut fanilor baschetului românesc pentru activitatea depusă la clubul CSU Alba Iulia 
Rectorul Daniel Breaz, despre retragerea CSU Alba Iulia: „Principalul motiv, taxele foarte mari impuse de Federație”
Clubul din Alba Iulia și-a făcut echipă de fotbal, dar nu exclude revenirea baschetului feminin când vor crește junioarele locale 
CSU Alba Iulia nu va juca în următoarea ediție a LNBF
Formația din Cetatea Unirii nu a participat în primul eșalon nici acum două sezoane, când era vicecampioană 
Marta Fodor, noua achiziție de la FCC ICIM Arad
Extrema va fi din nou coechipieră cu Hadzovic și Ardelean 
Kristina Arsenic va evolua pentru Olimpia CSU Brașov
Sârboaica a debutat în campionatul românesc la CSU Alba Iulia, revenind după o accidentare gravă 
Programul și loturile de la turneul final feminin al LN 3x3 de la Târgu Jiu
Primul meci al fetelor este programat sâmbătă la ora 10, iar finala va fi duminică de la 20:20 
Alina Crăciun s-a transferat la vicecampioana Italiei
Pivotul încearcă o nouă experiență în străinătate după cea din liga a treia franceză  
CSU Alba Iulia si Bogdan Duma, cercetați de procurorii din Alba Iulia
La baza anchetei penale stă nerespectarea, de către conducerea clubului, a unei hotărâri judecătoresti pronunțate de Tribunalul Bucuresti 
FCC ICIM Arad încheie seria cu CSU Alba Iulia după ce s-a impus fără probleme și în deplasare
Cele două echipe au jucat pentru locul 7 
FCC ICIM Arad învinge pe CSU Alba Iulia
FCC ICIM Arad învinge pe CSU Alba Iulia la o diferenţă de 19 puncte 
FCC ICIM Arad se impune în primul meci pentru locul 7
A fost un joc cu cel puțin 7 românce pe teren tot timpul 
FCC ICIM Arad și CSU Alba Iulia joacă pentru locul 7
Ambii antrenori s-au confruntat cu probleme de lot în ultima perioadă 
Programul complet al turului 3 din play-off-ul LNBF
Finala mare va începe în 20 aprilie 
CSBT Alexandria încheie seria cu CSU Alba Iulia în două jocuri
Teleormănencele s-au desprins în sfertul 3, câștigat la 24 de puncte 
CST BC Alexandria învinge pe CSU Alba Iulia
CST BC Alexandria învinge pe CSU Alba Iulia la o diferenţă de 19 puncte 
CSU Alba Iulia găzduiește al doilea meci al seriei cu CSBT Alexandria
Teleormănencele pot obține prima victorie la Alba Iulia după trei ani 
CSBT Alexandria câștigă categoric primul meci al duelului cu CSU Alba Iulia
Formația din Alba Iulia a mai pierdut două straniere pentru meciurile de clasament 
CST BC Alexandria învinge pe CSU Alba Iulia
CST BC Alexandria învinge pe CSU Alba Iulia la o diferenţă de 34 puncte 
ACS Sepsi SIC, prima formație calificată în semifinalele Ligii Naționale
Alb-verzile au câștigat la o diferența mare și a doua partidă din primul tur de play-off 
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSU Alba Iulia
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe învinge pe CSU Alba Iulia la o diferenţă de 36 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Playoff -  Sferturi de finală
  MC
CSM Satu Mare 3
Universitatea Cluj-Napoca 0
 
FCC ICIM Arad 3
CSM Târgoviște 0
 
CS Universitatea CSM Oradea 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3
 
Olimpia CSU Braşov 3
CS Phoenix Știința Constanța 1

Playoff -  Semifinale
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
CSM Satu Mare 3
 
FCC ICIM Arad 0
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala
  MC
CSM Satu Mare 2
ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 3

Playoff - Finala mică
  MC
Olimpia CSU Braşov 0
FCC ICIM Arad 2

Playoff - Locurile 5-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CSM Târgoviște 2
 
Universitatea Cluj-Napoca 2
CS Phoenix Știința Constanța 0

Playoff - Locurile 5-6
  MC
Universitatea Cluj-Napoca 0
CSM Târgoviște 2

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CS Universitatea CSM Oradea 0
CS Phoenix Știința Constanța 2

Playoff - Locurile 9-13
  MC
CS Rapid București 3
CS Agronomia București 2
 
ACS KSE Târgu Secuiesc 1
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Agronomia București 2
CSM Târgu Mureș 3
 
CS Rapid București 3
CSM Alexandria 1
 
CSM Târgu Mureș 3
CSM Alexandria 1

Faza a II-a - Grupa roșie
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 41
2 CSM Satu Mare 38
3 Olimpia CSU Braşov 32
4 FCC ICIM Arad 31
5 CSM Târgoviște 31
6 CS Phoenix Știința Constanța 26
7 Universitatea Cluj-Napoca 26

Faza a II-a - Grupa galbenă
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 36
2 CS Universitatea CSM Oradea 32
3 CS Rapid București 31
4 CSM Alexandria 28
5 CS Agronomia București 28
6 ACS KSE Târgu Secuiesc 27

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe 18
2 CSM Satu Mare 17
3 Olimpia CSU Braşov 15
4 FCC ICIM Arad 14
5 CSM Târgoviște 14
6 Universitatea Cluj-Napoca 10

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CS Phoenix Știința Constanța 22
2 CS Universitatea CSM Oradea 20
3 CS Rapid București 19
4 CSM Târgu Mureș 19
5 ACS KSE Târgu Secuiesc 16
6 CSM Alexandria 14
7 CS Agronomia București 14