ABC Athletic Constanța


ABC Athletic Constanța
Fondat în anul:
Culori:
   Galben-Negru    Galben-Negru

Detalii echipă

Adresa: Str. Cpt. Dobrilă Eugeniu, nr. 15, Constanța
Telefon: 0765 468 592
Pers. Contact: Andrei Talpeş

Staff

Sala

Sala Sporturilor Constanţa Sala Sporturilor Constanţa
Capacitate: 1500
Adresa: Bld.Tomis, Nr.102-104, Constanța, Jud. Constanța
Preț bilete:
Știri
Athletic Constanța a câștigat prima Cupă a României 3x3 masculin
Virgil Stănescu a fost liderul formației dobrogene, care a trecut în finală de BCMU FCA CSM Pitești 
Athletic Constanța câștigă primul meci în Grupa Galbenă, chiar în ultima etapă
Constanțenii au învins pe teren propriu pe CSM Mediaș 
CSA Steaua București se impune fără probleme în fața lui ABC Athletic Constanța
Vicecampioana României rămâne în cursa pentru cele două locuri de playoff 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
Alexandru Olteanu: „Când joci cu tineri e normal să pierzi astfel de meciuri pe final”
Athletic Constanța a cedat la Mediaș în ultimele minute, scor 79-73 
CSM Mediaș obține primul succes în Grupa Galbenă
Formația de pe Târnava Mare s-a impus în duelul cu Athletic Constanța 
Duel între echipele fără victorie în faza a doua a campionatului
CSM Mediaș primește vizita lui Athletic Constanța 
Grupa Galbenă. Victorie pentru CSM Phoenix CSU Galați la Constanța
Moldovenii au câștigat grație un sfert patru excelent 
Grupa Galbenă. ABC Athletic Constanța primește vizita celor de la Phoenix Galați
Dobrogenii caută prima victorie în faza a doua a sezonului regulat 
CS Dinamo Știința Bucureşti învinge pe ABC Athletic Constanța
CS Dinamo Știința Bucureşti învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 14 puncte 
Dinamo Știința București accede în sferturile de finală ale Cupei României
Bucureștenii au câștigat și meciul retur cu Athletic Constanța 
ABC Athletic Constanța se deplasează la București pentru manșa retur din Cupa României
În partida tur, CS Dinamo Știința s-a impus la 36 de puncte 
Grupa Galbenă: CSO Voluntari câștigă fără mari probleme partida cu ABC Athletic Constanța
Ilfovenii și-au adjudecat 3 din cele 4 sferturi ale confruntării și s-au impus la 21 puncte diferență 
Grupa Galbenă: CSO Voluntari și Athletic Constanța se întâlnesc în etapa a 3-a
Cele două echipe s-au întâlnit deja de 4 ori în acest sezon, toate duelurile fiind câștigate de ilfoveni 
CS Dinamo Știința câștigă categoric duelul pe terenul celor de la Athletic Constanța
Bucureștenii au debutat în Cupa României cu un avantaj mult superior celui obținut în duelul din startul Grupei Galbene 
Athletic Constanța și Dinamo Știința București încep lupta pentru un loc în sferturile cupei
Va fi a doua confruntare în mai puțin de două săptămâni, după cea din Grupa Galbenă  
Grupa Galbenă: CSA Steaua a învins fără probleme Athletic Constanța
Șase jucători ai lui Ocokoljic au înscris cel puțin 11 puncte 
CSA Steaua București învinge pe ABC Athletic Constanța
CSA Steaua București învinge pe ABC Athletic Constanța la o diferenţă de 29 puncte 
Grupa Galbenă. CSA Steaua București primește vizita lui ABC Athletic Constanța în etapa secundă
Formația din Capitală caută a doua victorie consecutivă în această fază a competiției 
Dinamo Știința reușește prima victorie din actualul sezon, pe terenul lui Athletic Constanța
Justin Baker a fost cel mai bun om al trupei din Capitală 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12