Doctor: Șerbănescu Liviu și Houllier Dorian

Program infernal pentru Olimpia Brașov, cu 5 meciuri în 11 zile
Elevele lui Dan Calancea întâlnesc miercuri Zabiny Brno în CEWL
Gabriela Irimia și-a rupt un deget de la mână
Jucătoarea Olimpiei Brașov s-a accidentat în meciul cu CSM Satu Mare
CSM Satu Mare a câștigat duelul cu Olimpia Brașov după un sfert doi decisiv
Oaspetele au pierdut-o pe Irimia la jumătatea sfertului trei, accidentată la mână
CSM Satu Mare învinge pe Olimpia CSU Braşov
CSM Satu Mare învinge pe Olimpia CSU Braşov la o diferenţă de 14 puncte
CSM Satu Mare și Olimpia Brașov deschid etapa a 6-a cu un meci televizat
Cel mai bun atac va înfrunta cea mai bună apărare de până acum
CSM Satu Mare a rămas lider solitar după anularea rezultatelor lui Phoenix Galați
Clasamentul LNBF a suferit modificări după ce 5 echipe au pierdut două puncte
Alexandra Dumitrache s-a alăturat Olimpiei Brașov, după retragerea echipei din Galați
Fundașul a fost în vizorul formației brașovene și înaintea sezonului
Olimpia Brașov a avut 53 de recuperări în meciul cu Sirius, nou record stagional
Gazdele de la Târgu Mureș au reușit cele mai multe capace într-o partidă din actuala ediție a LNBF
Dan Calancea: „Pesovic mi-a zis la pauză că dacă nu intră, mă omoară”
Tehnicianul brașovean s-a arătat încântat de prestația elevelor sale cu Sirius Târgu Mureș
Olimpia Brașov a câștigat la Târgu Mureș după un meci cu foarte multe ratări
Handford și Durrett au fost decisive, marcând împreună 22 de puncte în ultimul sfert
Olimpia CSU Braşov învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș
Olimpia CSU Braşov învinge pe UPM BC Sirius Tîrgu Mureș la o diferenţă de 14 puncte
BC Sirius Târgu Mureș primește vizita Olimpiei Brașov
Cele două echipe sunt la egalitate în clasament, cu 6 puncte
Dan Calancea, prins cu minciuna în cazul accidentării sportivei Iulia Brezoi
Doi profesori din Brasov au sesizat inadvertenta din declarația antrenorului principal al Olimpiei Brasov.
Olimpia Brașov se impune cu 81-75 în duelul cu CSU Alba Iulia din Liga Europei Centrale
Brașovencele au condus și la 23 de puncte în al doilea meci direct în două zile, iar oaspetele s-au apropiat în ultimul sfert
CSU Alba Iulia învinge pe Olimpia CSU Braşov
CSU Alba Iulia învinge pe Olimpia CSU Braşov la o diferenţă de 3 puncte
Dan Calancea: „Nu este posibil ca turneele de U18 să se suprapună cu etapele de Campionat Naţional. Tinerele jucătoare riscă accidentări grave”
Olimpia Brașov nu se va putea baza în următoarea perioadă pe Iulia Brezoi, jucătoarea U22 utilizată cel mai mult în startul LNBF
CSBT Alexandria se impune în fața celor de la Olimpia Brașov
Brașovencele au suferit primul eșec din actuala stagiune de campionat
CST BC Alexandria învinge pe Olimpia CSU Braşov
CST BC Alexandria învinge pe Olimpia CSU Braşov la o diferenţă de un punct
Olimpia Brașov se deplasează pe terenul celor de la CSBT Alexandria
Echipa de sub Tâmpa caută un nou succes în LNBF
Dan Calancea: „Sunt două puncte extrem de importante, care contează în economia clasamentului”
Olimpia Brașov a câștigat cu un punct în fața formației gălățene după ce conducea cu 10 la ultima pauză