CSM CSU Oradea


CSM CSU Oradea
Fondat în anul: 2003
Culori:
   Roşu - Albastru    Roşu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Piaţa Unirii nr. 1, Oradea, Bihor; CP: 410100
Telefon: 0259/455.811
Pers. Contact: Adrian Micinic
Fax: 0259/455.811
Mail: csmoradea2003@yahoo.com
Web: http://www.csmoradea.ro

Staff

Președinte: Şerban Sere
Ofițer de presă: Adrian Micinic
Doctor: Cristian Dan

Sala

Arena Antonio Alexe Arena Antonio Alexe
Capacitate: 2000
Adresa: Strada Alexandru Cazaban Nr. 3, Oradea, Bihor
Preț bilete: 10 RON
Știri
500 de abonamente vândute deja de campioana CSM CSU Oradea
Cât costă tichetele pentru întreg sezonul și de ce surpriză vor avea parte fanii bihoreni 
Campioana României se va reuni pe data de 11 august
CSM CSU Oradea a anunțat programul precompetițional 
CSM CSU Oradea a depus memoriu în cazul celor doi jucători naturalizați
Bihorenii cer ca ambii să aibă drept de joc din postura de români. Reacția FRB 
CSM CSU Oradea și BC CSU Sibiu își vor disputa SuperCupa României în 5 octombrie
Orădenii găzduiesc a 3-a oară meciul pentru acest trofeu, în timp ce sibienii îl vor juca în premieră 
Sean Barnette rămâne la CSM CSU Oradea și pentru sezonul 2019-2020
Americanul va fi la al 4-lea sezon alături de formația bihoreană 
CSM CSU Oradea, două variante pentru FIBA Europe Cup dacă nu trece de tururile din Champions League
Campioana României poate ajunge în grupă cu BC CSU Sibiu, dacă pierde în primul tur din BCL 
BC CSU Sibiu ar putea întâlni CSM CSU Oradea în faza grupelor FIBA Europe Cup
Care sunt adversarii sibienilor din grupa D 
CSM CSU Oradea a anunțat despărțirea de Muhamed Pasalic
Fundașul bosniac a petrecut trei sezoane alături de ”leii roșii” 
Prezentare Falco Szombathely, adversarul lui CSM CSU Oradea din primul tur al Basketball Champions League
Campioana României și campioana Ungariei se duelează în primul tur al celei mai importante competiții europene intercluburi de sub egida FIBA 
CSM CSU Oradea și-a aflat adversarul din primul tur al Basketball Champions League
Campioana României va juca împotriva celor de la Falco Szombathely 
Arturas Valeika rămâne la CSM CSU Oradea
Pivotul lituanian a câștigat ultimele două titluri naționale alături de bihoreni 
CSM CSU Oradea își va afla joi (04.07) adversarii din preliminariile Basketball Champions League
Campioana României va lua startul în competiție încă din primul tur 
CSM CSU Oradea, teaser privind noul sezon competițional (Video)
Bihorenii au confirmat o parte din jucătorii pe care se bazează în sezonul viitor 
Bogdan Țibîrnă se desparte după aproape 8 ani de CSM CSU Oradea
Pivotul a câștigat trei titluri alături de bihoreni  
Cătălin Baciu este noul jucător al celor de la CSM CSU Oradea
Echipa bihoreană devine a patra formație profesionistă din cariera pivotului român 
Dragan Zekovic continuă alături de CSM CSU Oradea
Sârbul a semnat un angajament pe un an, cu opțiune de prelungire pentru un nou sezon 
CSM CSU Oradea va juca în primul tur de calificare pentru Basketball Champions League
Campioana României își va afla adversara în 4 iulie 
FRB a discutat despre posibilitatea ca o echipă să joace în același timp cu doi baschetbaliști „naturalizați”. UPDATE
Ce decizie au luat oficialii în cazul unei asemenea situații – surse 
Cristian Achim, „înțepături” la adresa lui U-BT Cluj: „Vă las pe dumneavoastră să trageți concluziile”
Antrenorul Oradiei a vorbit despre jucătorii sosiți la Arena Toni Alexe de pe filiera clujeană 
Bogdan Țibîrnă se întoarce la națională dupa o pauză de 2 ani
Pivotul Oradiei completează lotul preliminar al României pentru meciurile din precalificările EuroBasket 2021 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Supercupa 2018 - Supercupa 2018
    Pct.
1 U BT Cluj-Napoca 2
2 CSM CSU Oradea 1