Rapid București


Rapid București
Fondat în anul:
Culori:
   Alb - Vișiniu    Alb - Vișiniu

Detalii echipă

Adresa: Calea Giuleşti Nr. 18 sector 6 Bucureşti
Telefon: 0213170101
Pers. Contact: Bulancea Victor
Fax: 0213170101
Mail: victorsports@digi.ro

Staff

Sala

Sala Rapid Sala Rapid
Capacitate: 800
Adresa: Calea Giulești, Nr. 18, Sector 6, București
Preț bilete:
Știri
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc
Rapid București învinge pe CSM VKSC Miercurea Ciuc la o diferenţă de 9 puncte 
Michael Hope, debut cu multe puncte marcate în LNBM
Aportul ofensiv al jucătorului american nu a fost suficient pentru a aduce primul succes al sezonului pentru Rapid București 
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București
ACS Târgu Jiu învinge pe Rapid București la o diferenţă de 15 puncte 
CSM Focșani învinge pe Rapid București
CSM Focșani învinge pe Rapid București la o diferenţă de 9 puncte 
Rapid București a legitimat doi jucători străini dar și mai mulți baschetbaliști U23
Giuleștenii vor debuta vineri, în fața celor de la CSM Focșani 
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București la o diferenţă de 24 puncte 
ABC Athletic Constanța și ACS Târgu Jiu, victorii clare pe teren propriu în prima manșă din Cupa României
Adversarele celor două echipe au fost Rapid București și CN Aurel Vlaicu 
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București la o diferenţă de 32 puncte 
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București
ABC Athletic Constanța învinge pe Rapid București la o diferenţă de 32 puncte 
Turneu final LN 3x3 masculin: programul și loturile celor 12 echipe
Întrecerea băieților începe sâmbătă de la ora 10:40 și finala se va disputa duminică, de la ora 21 
F8 F. Istoric: Echipele din București, primele care au dominat competiția. Târgoviște deține recordul de trofee
Doar două câștigătoare de cupă iau startul la F 8-ul din acest an 
Rapid București și Agronomia București nu doresc să evolueze în LNBF
Trupa feroviară a obținut promovarea pe teren la turneul final de la Timișoara 
Liga 1 Masculin - Rapid învinge surprinzător Brăila, iar Iași trece acasă de CN „Aurel Vlaicu”
Faza semifinală din eșalonul secund programează în weekend ultimele 3 întâlniri înainte de Turneul Final 
Liga 1M - Victorie la un singur punct diferență pentru Poli Iași în Giulești cu Rapid
Clasamentul actualizat al fazei semifinale în continuare cu ieșenii în frunte 
Liga 1M - Rapid București trece pe teren propriu de Universitatea Cluj
Giuleștenii au la activ 4 victorii și 2 înfrângeri în clasamentul fazei semifinale 
Rapid București pregătește suprize pentru fani la primul meci din cadrul turneului semifinal al Ligii I
Giuleștenii joacă pe teren propriu în fața lui BC Timba Timișoara duminică, 26 februarie 
Liga 1M. Politehnica Iași învinge la scor pe Rapid București
Ieșenii și-au asigurat calificarea la Turneul Final. 
Liga 1M - Phoenix Galaţi trece de Dinamo Bucureşti şi rămâne cu un bilanţ perfect
Ştiinţa Bucureşti şi Politehnica Iaşi au mai bifat victorii în runda cu numărul patru. 
Liga 1M - Dinamo şi Galaţi rămân neînvinse după etapa a 3-a
Phoenix s-a impus în derby-ul cu Ştiinţa Bucureşti. 
Liga 1M. CSM VKS-Csikszereda Miercurea Ciuc debutează cu victorie în faza semifinală
Confruntarea a avut loc în cursul zilei de vineri. 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12