SCM Timișoara


SCM Timișoara
Fondat în anul: 2011
Culori:
   Alb - Violet    Alb - Violet

Detalii echipă

Adresa: Aleea FC Ripensia, nr. 11, Timișoara, Timiș
Telefon: +40720/916976
Pers. Contact: Karina Știopu
Mail: office@bc-tm.ro
Web: http://bc-tm.ro/

Staff

Președinte: Ilie Trițoiu
Manager: Karina Știopu
Director Executiv: Vermeşan Adrian
Ofițer de presă: Adrian Schindarli
Doctor: Silviu Morgovan

Sala

Sala "Constantin Jude" Sala "Constantin Jude"
Capacitate: 2200
Adresa: Aleea F.C. Ripensia, Nr. 11, Timişoara, Timiş;
Preț bilete: 0 RON
Știri
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
Sherwood Brown rămâne jucătorul lui SCM Timișoara
Americanul continuă în Banat 
Troy Franklin Jr, noul fundaș al lui SCM Timișoara
Americanul a încheiat sezonul precedent în Bulgaria 
Alexandru Coconea rămâne la SCM Timișoara
Tânărul de 20 de ani a fost a doua opțiune pentru jucătorul U23 sezonul trecut la alb-violeți 
Adam Mirkovic, primul nume nou din lotul celor de la SCM Timișoara
Cum l-a descris Dragan Petricevic pe baschetbalistul născut în Belgrad 
Nikola Pesakovic rămâne la SCM Timișoara și în sezonul 2019-2020
Alți doi jucători sunt în negocieri avansate cu echipa bănățeană 
Ilie Trițoiu: „Am primit acceptul să participăm în competiție”
FIBA a ridicat momentan sancțiunile pentru SCM Timișoara, inclusiv cea de transferuri 
Dragoș Diculescu, „prima opțiune” a Timișoarei pentru sezonul viitor
Ilie Trițoiu a dat 5 nume de jucători pe care timișorenii vor să-i păstreze, alături de cei patru localnici 
Dragan Petricevic: „Pentru mine Timișoara mereu a fost un club și un oraș la care vreau să mă întorc”
Antrenorul de 50 de ani a semnat pe 3 sezoane cu SCM Timișoara 
Ilie Trițoiu: „Pe Dragan l-am dorit și sezonul trecut, dar au fost niște mici detalii”
Președintele Timișoarei a vorbit și despre datoriile pe care le are clubul 
Dragan Petricevic este noul antrenor al SCM Timișoara
Tehnicianul va fi la al 3-lea mandat pe banca echipei timișorene, cu care a câștigat două Cupe ale României 
Reacția oficială a FRB, în cazurile SCM Timișoara și CSM Phoenix CSU Galați
Care sunt deciziile oficiale cu privire la cele două formații 
SCM Timișoara, termen prelungit până în 1 iulie pentru achitarea datoriei
Directorul clubului va încerca să îl convingă pe primarul Nicolae Robu 
Reacția primarului Nicolae Robu cu privire la situația echipei de baschet
Ce spune despre plata datoriei celor de la SCM Timisoara 
Radu Țoancă: „Am plătit o parte din suma datorată. O să continuăm de marţi încolo”
Directorul de la SCM Timișoara crede, în proporție de 99%, că echipa va fi în LNBM  
Radu Țoancă: „Decizia primei instanțe era executorie, dar nu definitivă. Ne-a fost frică să o punem în aplicare”
Directorul SCM Timișoara spune că clubul va plăti acum că există decizia definitivă, dar sunt emoții pentru lichidități 
Oficialii SCM Timișoara sunt încrezători că vor evolua și sezonul următor în LNBM
Data de 15 iunie este limita pentru înscrierea în prima ligă masculină de baschet 
Cristian Bota: „Sper să putem continua tradiția baschetului în Timișoara. Ar fi păcat ca după 33 de ani să se închidă ușa așa brusc”
Antrenorul SCM-ului crede că piteștenii au meritat victoria pentru locul 5 și a reamintit de problemele din sezon  
BCM U FC Argeș Pitești obține locul 5 în LNBM după ce s-a impus în decisivul de la Timișoara
Decisivul pentru locul 5 a avut 15 schimbări de lider și 11 egalități 
BCM U FC Argeș Pitești câștigă acasă și trimite lupta pentru locul 5 în joc decisiv
Piteștenii au condus tot meciul cu SCM Timișoara după ce s-au distanțat încă din primul sfert 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19