SCM U Craiova 2


SCM U Craiova 2
Fondat în anul: 2007
Culori:
   alba albastru    alba albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Al I. Cuza, Nr 7 Craiova, Dolj
Telefon: 0251 451 806
Pers. Contact: Pretorian Lucian
Fax: 0251 451 807
Mail: fcm.craiova@yahoo.com

Staff

Președinte: Bogdan Bălan
Manager: Marius Toma
Ofițer de presă: Petrişor Albu

Sala

Sala "Ion Constantinescu" Sala "Ion Constantinescu"
Capacitate: 400
Adresa: Str. Brestei, Craiova, Jud. Dolj
Preț bilete:
Știri
ACTUALIZARE. BF ratifică decizia CCCLT. Craiova 2 pierde cu 0 - 20 meciul cu Steaua
CCCLT a explicat motivele pentru care a modificat decizia ințială 
Știința București nu a avut probleme în a se impune la Craiova
Bucureștenii au 2 victorii și tot atâtea înfrângeri, în timp ce Craiova nu a câștigat niciun meci în L1M 
OPINIE. Craiova în L1M = bani aruncați în vânt
Care este logica participării în L1M cu un lot cu media de vârstă de 30 ani? 
SCM Craiova a anunțat lotul cu care va evolua în L1M
15 nume sunt în tabelul înaintat către FRBaschet 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12