SCM U Craiova 2


SCM U Craiova 2
Fondat în anul: 2007
Culori:
   alba albastru    alba albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Al I. Cuza, Nr 7 Craiova, Dolj
Telefon: 0251 451 806
Pers. Contact: Pretorian Lucian
Fax: 0251 451 807
Mail: fcm.craiova@yahoo.com

Staff

Președinte: Bogdan Bălan
Manager: Marius Toma
Ofițer de presă: Petrişor Albu

Sala

Sala "Ion Constantinescu" Sala "Ion Constantinescu"
Capacitate: 400
Adresa: Str. Brestei, Craiova, Jud. Dolj
Preț bilete:
Știri
ACTUALIZARE. BF ratifică decizia CCCLT. Craiova 2 pierde cu 0 - 20 meciul cu Steaua
CCCLT a explicat motivele pentru care a modificat decizia ințială 
Știința București nu a avut probleme în a se impune la Craiova
Bucureștenii au 2 victorii și tot atâtea înfrângeri, în timp ce Craiova nu a câștigat niciun meci în L1M 
OPINIE. Craiova în L1M = bani aruncați în vânt
Care este logica participării în L1M cu un lot cu media de vârstă de 30 ani? 
SCM Craiova a anunțat lotul cu care va evolua în L1M
15 nume sunt în tabelul înaintat către FRBaschet 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 18
2 CS Cuza Sport Brăila 15
3 ABC Athletic Constanța 15
4 CN „Aurel Vlaicu” București 15
5 CSO Voluntari București 13
6 CS Municipal Ploiești 12
7 CS Municipal Sighetu Marmației 9
8 CS Municipal Mediaș 8

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 12
2 ACS 4 Sports Agronomia București 10
3 ACS Târgu Jiu 8
4 CS Universitar Brașov 8
5 CS Universitar Ploiești 4

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 9
2 BC Timba 2 Timișoara 6
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 9
2 CS Dinamo București 2 7
3 Steaua CSM EximBank 2 București 6
4 CS Politehnica Iași 2 5

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12