SCM Universitatea Craiova


SCM Universitatea Craiova
Fondat în anul: 2007
Culori:
   Albastru - Alb    Albastru - Alb

Detalii echipă

Adresa: Str. Al I. Cuza, Nr 7 Craiova, Dolj
Telefon: 0351/176806
Pers. Contact: Pretorian Lucian
Fax: 0351/176806
Mail: office@scmcraiova.ro
Web: http://www.scmcraiova.ro

Staff

Președinte: Marius Barcan
Manager: Pretorian Lucian
Director Executiv: Daniela Gărdinaru
Ofițer de presă: Petrişor Albu
Doctor: Valentina Dinu

Sala

Sala Polivalentă Craiova Sala Polivalentă Craiova
Capacitate: 4000
Adresa: Bulevardul Știrbei Vodă, Craiova
Preț bilete: 0 RON
Știri
SCM U Craiova va juca în FIBA Europe Cup și va debuta astfel într-o competiție la nivel continental
CSM CSU Oradea și CSU Sibiu s-au înscris pentru participarea în Basketball Champions League 
U-BT Cluj-Napoca o învinge pe SCM U Craiova și cucerește medaliile de bronz
Trupa ardeleană se impune în număr minim de meciuri și repetă performanța sezonului anterior 
U-BT Cluj Napoca se impune în primul meci din seria contra SCM U Craiova
Nana Foulland și Darrin Dorsey au fost principalii realizatori ai gazdelor 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Porter Troupe, mesaj emoționant pe rețelele de socializare: „Ne vedem sezonul viitor”
Veteranul american a adresat cuvinte frumoase coechipierilor și fanilor Craiovei 
BC CSU Sibiu este în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Sibienii au tranșat calificarea cu o victorie în meciul 4 din Bănie 
Arbitrii, acuzați că au viciat rezultatul la meciul 3 dintre SCM U Craiova și CSU Sibiu
Deciziile care i-au enervat pe oficialii Sibiului. Video 
Amedeo Casale, cea mai bună performanță a sezonului într-un meci crucial pentru SCM U Craiova
Porter Troupe a fost vioara întâi pentru olteni și în meciul 3 al semifinalei cu BC CSU Sibiu 
SCM U Craiova supraviețuiește în semifinală cu BC CSU Sibiu
Oltenii au câștigat meciul 3 după un final tensionat 
Conferință de presă haioasă a lui Aco Todorov, înainte de duelul 3 cu CSU Sibiu
Antrenorul oltenilor a citat din Winston Churchill, folclorul sârbesc și a făcut o comparație cu finala Ligii Adriatice 
CSU Sibiu caută în Bănie calificarea în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Ardelenii au dominat în cele două meciuri jucate la Sala Transilvania în compania lui SCM U Craiova 
LNBM – Programul meciurilor 3 și 4 din semifinale
Toate jocurile din penultimul act din această săptămână vor fi televizate 
Aco Todorov: „Eu sunt antrenor, nu am pregătit echipa bine și este responsabilitatea mea”
SCM U Craiova a pierdut fără drept de apel meciul 2 și pleacă cu 0-2 de la Sibiu 
CSU Sibiu, victorie autoritară în meciul 2 cu SCM U Craiova
„Galben-albaștrii” au dominat de la un capăt la altul partida contra oltenilor 
Ri'an Holland a debutat pentru SCM U Craiova
Americanul i-a luat locul în lotul oltenilor accidentatului Mo Curry 
Goran Gajovic: „Trebuie să ne regrupăm și să forțăm luni victoria”
SCM U Craiova a pierdut primul meci al semifinalei cu BC CSU Sibiu 
BC CSU Sibiu o învinge pe SCM U Craiova în primul meci al semifinalelor Ligii Naționale
Elevii lui Dan Fleșeriu au tranșat partida în sfertul al treilea, câștigat la 20 de puncte 
BC CSU Sibiu și SCM U Craiova se duelează în semifinalele Ligii Naționale de Baschet Masculin
Seria începe mâine, 11 mai, în Sala Transilvania din Sibiu 
Playoff LNBM. Analiza seriei CSU Sibiu – SCM U Craiova
Cele două formații s-au întâlnit de șase ori în acest sezon 
Sâmbătă, 11 mai, va începe faza semifinalelor Ligii Naționale de Baschet Masculin
BC CSU Sibiu, U-BT Cluj-Napoca, CSM CSU Oradea și SCM U Craiova sunt cele patru formații ce se luptă pentru calificarea în finală 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19