Steaua CSM EximBank 2 București


Steaua CSM EximBank 2 București
Fondat în anul:
Culori:

Detalii echipă

Web: http://www.steauabaschet.ro/

Staff

Președinte: Virgil Stănescu
Manager: Adrian Voinescu
Ofițer de presă: Adrian Popa

Sala

Sala "Mihai Viteazu"
Capacitate: 300
Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
Liga1M - Toate informațiile despre faza semifinală
Se cunosc participantele la Turneul Final 
Liga I, TSF Seria 2 - CS ”U” Cluj și Rapid București s-au calificat la Turneul Final
Cele două echipe au învins și în ultima zi a turneului de la Cluj-Napoca 
Liga I, TSF Seria 2 – Evoluții bune din nou pentru Ionuț Dodoc și Radu Paliciuc
Roș-albaștri nu au bifat nicio victorie la Turneul Semifinal 
Liga I, TSF Seria 2 – Victorii pentru Politehnica Iași și ”U” Cluj în cea de-a doua zi
Gazdele de la Universitatea Cluj au 2 victorii din 2 meciuri, Iașiul are un meci câștigat și unul pierdut 
Liga I, TSF Seria 2 - Rapid și ”U” Cluj, învingătoarele primei zile
Cele două formații câștigătoare dau piept sâmbătă, 17 mai, începând cu ora 18:00 
Steaua 2 învinge Asesoft 2
Partida a încheiat etapa a 10-a din Seria B a Ligii 1 masculin 
Aurel Urucatu s-a accidentat din nou
Baschetbalistul Stelei revenise pe teren în urmă cu o lună de zile 
Steaua 2 învinge la limită pe Phoenix Corona
Partida a contat pentru etapa a 8-a, prima a returului fazei preliminare, a L1M 
Steaua 2 învinge, Balmuș dedică victoria lui Emanuel Stana
Militarii au trecut fără probleme de Vabova Sf. Gheorghe 
CSU Asesoft 2, victorie cu Steaua CSM EximBank 2
Steliștii au înscris de 11 ori de la mare distanță, dar nu au obținut victoria 
Concordia 2 câștigă pe terenul Stelei
Duelul echipelor secunde ale cluburilor ce au promovat în această vară 
În ciuda performanței lui Souca, Corona pierde cu Steaua 2
Pivotul brașovenilor a marcat 43 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 18
2 CS Cuza Sport Brăila 15
3 ABC Athletic Constanța 15
4 CN „Aurel Vlaicu” București 15
5 CSO Voluntari București 13
6 CS Municipal Ploiești 12
7 CS Municipal Sighetu Marmației 9
8 CS Municipal Mediaș 8

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 12
2 ACS 4 Sports Agronomia București 10
3 ACS Târgu Jiu 8
4 CS Universitar Brașov 8
5 CS Universitar Ploiești 4

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 9
2 BC Timba 2 Timișoara 6
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 9
2 CS Dinamo București 2 7
3 Steaua CSM EximBank 2 București 6
4 CS Politehnica Iași 2 5

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12