CSM Steaua EximBank


CSM Steaua EximBank
Fondat în anul: 1952
Culori:
   Roșu - Albastru    Roșu - Albastru

Detalii echipă

Adresa: Bulevardul Vasile Milea nr 5-7,Sector 6
Telefon: 0743.123.696
Pers. Contact: Mirela Oprea (mirelaoprea2012@yahoo.com)
Mail: contact@steauabaschet.ro
Web: http://www.steauabaschet.ro/

Staff

Președinte: Virgil Stănescu
Manager: Ionuț Georgescu
Ofițer de presă: Mirela Oprea
Doctor: Claudiu Ilina

Sala

Sala "Mihai Viteazu"
Capacitate: 300
Adresa: Bucureşti
Preț bilete:
Știri
CSM Steaua EximBank trimite în decisiv semifinala cu U BT Cluj-Napoca
Militarii au controlat prima repriză a meciului 4 , când au avut și 19 puncte avantaj dar a avut mult de muncit în partea a doua pentru a se impune 
CSM Steaua EximBank învinge pe U BT Cluj-Napoca
CSM Steaua EximBank învinge pe U BT Cluj-Napoca la o diferenţă de 8 puncte 
Cum va arăta Liga Națională de Baschet Masculin sezonul viitor
A fost adoptat sistemul cu grupe valorice în primele două faze 
Jonte Flowers: „Baschetul e un joc de run-uri”
CSM Steaua a câștigat meciul 3 al semifinalei cu U-BT Cluj 
Jukka Toijala: „Încă suntem cu spatele la zid, dar am dovedit că nu ne vom preda”
Steaua a ieșit victorioasă din primul duel de acasă cu U-BT din semifinale 
Steaua împinge semifinala cu U-BT Cluj în meciul 4
Roș-albaștrii s-au impus la 8 puncte, iar duminică au șansa să egaleze seria la general 
CSM Steaua EximBank învinge pe U BT Cluj-Napoca
CSM Steaua EximBank învinge pe U BT Cluj-Napoca la o diferenţă de 8 puncte 
Lupta dintre Steaua și U-BT Cluj pentru un loc în finala LNBM continuă la București
Bucureștenii luptă pentru supraviețuire, clujenii vor să termine seria în minimum de meciuri 
Dragan Zekovic a suferit un atac de panică la pauza meciului cu U-BT Cluj
Steliştii au decis să nu îl mai folosească pe sârb în a doua repriză a partidei din Cluj 
Meciul doi al seriei semifinale dintre U-BT Cluj-Napoca și Steaua CSM Eximbank, în imagini
Confruntarea din Sala Polivalentă clujeană a oferit numeroase momente spectaculoase 
Jukka Toijala: „Cred că băieții au arătat caracter și o vor face și vineri”
Steaua CSM Eximbank a cedat și al doilea meci al seriei cu U-BT Cluj-Napoca 
U-BT Cluj se impune și în meciul secund al semifinalei cu Steaua
Ardelenii și-au asigurat victoria grație unui joc foarte bun în actul decisiv 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM Steaua EximBank
U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM Steaua EximBank la o diferenţă de 10 puncte 
Jonte Flowers a fost cel mai bun jucător al celor de la Steaua CSM Eximbank în înfrângerea din primul meci contra U-BT Cluj Napoca
Un alt jucător important a fost Iuri Fraseniuc, care a dat startul revenirii acestora 
Jukka Toijala: „Trebuie să jucăm mult mai bine pentru a reuși să câștigăm în această serie”
U-BT Cluj-Napoca s-a impus în primul duel al semifinalelor la o diferență de 10 puncte 
U-BT Cluj câștigă primul duel cu CSM Steaua
Clujenii au avut un sfert trei foarte slab, dar au rezolvat meciul în ultimele 5 minute 
U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM Steaua EximBank
U BT Cluj-Napoca învinge pe CSM Steaua EximBank la o diferenţă de 10 puncte 
Jukka Toijala: “Va trebui să îi forţăm să joace 5 vs 5 pentru că sunt foarte buni pe contraatac”
Semifinala U-BT Cluj – CSM Steaua debutează astăzi, la Polivalenta clujeană 
Playoff LNBM. Analiza seriei dintre U-BT Cluj și CSM Steaua Eximbank
Reeditarea finalei de anul trecut se joacă în acest sezon în semifinalele Ligii Naționale 
Pavel Marinov și-a ironizat adversarii pe instagram: #Karma (Foto)
CSM Steaua a trecut la mare luptă de BC SCM Timișoara în playoff-ul LNBM 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari București 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 ACS 4 Sports Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12