U BT Cluj-Napoca 2


U BT Cluj-Napoca 2
Fondat în anul: 2006
Culori:
   Alb-Negru    Alb-Negru

Detalii echipă

Adresa: Splaiul Independenţei, Nr. 6, Cluj-Napoca, Cluj
Telefon: 0364-265326
Pers. Contact: Ionela Haba 0748-552996
Fax: 0364-265326
Mail: office@u-mobitelco.ro
Web: http://www.u-mobitelco.ro/

Staff

Președinte: Marius Bojiță
Manager: Mircea Cristescu
Ofițer de presă: Ionela Haba
Doctor: Adrian Resteman

Sala

Sala "Horia Demian" Sala "Horia Demian"
Capacitate: 2525
Adresa: Splaiul Independenţei nr. 6, Cluj-Napoca, Cluj;
Preț bilete:
Știri
Liga I: CSM Ploiești, victorie dificilă cu U-BT 2 Cluj-Napoca
Cătălin Burlacu și Adi Tudor, decisivi în duelul cu satelitul campioanei României 
CSU Sibiu joacă sâmbătă derby-ul Ardealului cu U-BT Cluj Napoca
Ambele echipe au câte 20 de puncte în Liga Națională 
Cătălin Baciu și Mario Lazăr, performerii primei zile de la turneul final al sateliților
Echipele celor doi au debutat cu victorii 
Formațiile din Cluj-Napoca deschid cu victorii turneul sateliților
U BT Cluj-Napoca 2 și U Cluj 2 au câștigat partidele inaugurale de la Ploiești 
Baciu a reuşit un „double-double” în returul de la Timișoara
„Leii” s-au calificat în sferturile de finală ale Cupei României 
BC Timişoara se califică în sferturile de finală ale Cupei României
„Leii” au făcut un ultim sfert excepțional și au tranșat calificarea  
U BT Transilvania Cluj Napoca întoarce scorul şi învinge pe BC Timişoara
„Leii” au condus la pauză cu 12 puncte 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CSU Ştiinţa Bucureşti 18
2 CS Cuza Sport Brăila 15
3 ABC Athletic Constanța 15
4 CN „Aurel Vlaicu” București 15
5 CSO Voluntari București 13
6 CS Municipal Ploiești 12
7 CS Municipal Sighetu Marmației 9
8 CS Municipal Mediaș 8

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 12
2 ACS 4 Sports Agronomia București 10
3 ACS Târgu Jiu 8
4 CS Universitar Brașov 8
5 CS Universitar Ploiești 4

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 9
2 BC Timba 2 Timișoara 6
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 9
2 CS Dinamo București 2 7
3 Steaua CSM EximBank 2 București 6
4 CS Politehnica Iași 2 5

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari București 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 ACS 4 Sports Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12