U BT Cluj-Napoca


U BT Cluj-Napoca
Fondat în anul: 2006
Culori:
   Alb - Negru    Alb - Negru

Detalii echipă

Adresa: Splaiul Independenţei, Nr. 6, Cluj-Napoca, Cluj;
Telefon: 0364-265326
Pers. Contact: Ionela Haba 0748-552996
Fax: 0364-265326
Mail: office@u-mobitelco.ro
Web: http://www.u-mobitelco.ro/

Staff

Președinte: Marius Bojiță
Director Executiv: Mircea Cristescu
Ofițer de presă: Ionela Haba
Doctor: Adrian Resteman

Sala

Sala Polivalentă Cluj-Napoca Sala Polivalentă Cluj-Napoca
Capacitate: 7000
Adresa: Aleea Stadionului F.N
Preț bilete: 10 RON
Știri
Mihai Silvășan: „Domnul Vujosevic este unul dintre cei mai mari antrenori europeni”
Fostul tehnician al lui U-BT Cluj-Napoca susține că această alegere este benefică pentru întreg baschetul românesc 
Dusko Vujosevic: „U-BT mi-a dovedit că este un club serios, cu ambiții mari”
Noul antrenor al clujenilor a susținut că a primit informații despre club și de la fostul său elev, Aleksandar Rasic 
Lovitură de imagine dată de U-BT Cluj: Dusko Vujosevic – noul antrenor coordonator
Mihai Silvășan revine în angrenajul echipei, din funcția de antrenor secund. Branko Cuic – noul director executiv sportiv 
Ștefan Grasu și Modibo Diaby, în primii 10 jucători din lume la categoria lor de vârstă
Cei doi baschetbaliști de la Dinamo Știința și U-BT Cluj apar în topul făcut de site-ul eurobasket.com 
Andrei Calnicenco reușește cea mai bună prestație stagională în victoria cu SCM U Craiova
Jucătorul născut în Republica Moldova a fost principalul marcator al echipei sale 
Dorin Pintea: „Rămâne un gust amar că nu am reușit să jucăm finala”
Antrenorul interimar al lui U-BT Cluj-Napoca a avut și un mesaj după retragerea lui Aleksandar Rasic 
U-BT Cluj-Napoca o învinge pe SCM U Craiova și cucerește medaliile de bronz
Trupa ardeleană se impune în număr minim de meciuri și repetă performanța sezonului anterior 
U-BT Cluj Napoca se impune în primul meci din seria contra SCM U Craiova
Nana Foulland și Darrin Dorsey au fost principalii realizatori ai gazdelor 
Bobo Pintea, antrenor interimar al lui U-BT Cluj, după demisia lui Mihai Silvășan
Branko Cuic rămâne în continuare directorul tehnic al grupării ardelene 
Care este programul finalei mici a Ligii Naționale de Baschet Masculin
U-BT Cluj-Napoca și SCM Universitatea Craiova luptă pentru medaliile de bronz, în direct la FRBTV 
Galerie foto. CSM CSU Oradea avansează în finala LNBM după victoria din meciul patru în fața celor de la U-BT Cluj-Napoca
Confruntarea de pe malul Crișului Repede a avut parte de mai multe momente tensionate, pe lângă fazele spectaculoase oferite de jucători 
Mihai Silvășan și-a anunțat demisia de funcția de antrenor principal al lui U-BT Cluj
„Silva” a renunțat după ce a ratat calificarea în finala LNBM: „Nu am nicio problemă să îmi asum eșecul” 
Mihai Silvășan: „Nu am cum să detaliez dezamăgirea pe care o simt”
U-BT Cluj a ratat calificarea în finala Ligii Naționale în dauna celor de la CSM CSU Oradea 
CSM CSU Oradea s-a calificat în finala Ligii Naționale de Baschet Masculin
Campioana en-titre a trecut de U-BT Cluj în patru partide 
Mihai Silvășan: „Nu ne-am ridicat la înălțimea unei semifinale de campionat național”
U BT Cluj-Napoca este condusă cu 2-1 la general în semifinalele LNBM de CSM CSU Oradea 
CSM CSU Oradea trece din nou în față în seria cu U BT Cluj-Napoca
Trupa lui Cristian Achim este la o victorie de finală 
Banca celor de la U-BT Cluj a făcut diferență în meciul 2 al seriei cu CSM CSU Oradea
Alhaji Mohammed a condus rezervele clujenilor, care au înscris 49 de puncte 
LNBM – Programul meciurilor 3 și 4 din semifinale
Toate jocurile din penultimul act din această săptămână vor fi televizate 
Mihai Silvășan: „S-a văzut dorința să nu ieșim din serie. La 0-2 era foarte greu de revenit”
U-BT Cluj a reușit să egaleze CSM CSU Oradea în seria din semifinalele LNBM 
Alhaji Mohammed: ”Să stai în afara lotului 4 meciuri e singura motivație de care ai nevoie”
Americanul a fost principalul marcator al gazdelor în victoria contra CSM CSU Oradea 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Supercupa 2018 - Supercupa 2018
    Pct.
1 U BT Cluj-Napoca 2
2 CSM CSU Oradea 1