CSO Voluntari


CSO Voluntari
Fondat în anul: 2005
Culori:
   Alb-Albastru    Alb-Albastru

Detalii echipă

Adresa: Str. Tudor Vladimirescu, nr. 40, Voluntari
Telefon: 0728508042 , 0769188216
Pers. Contact: Măndica Ciubăncan, Şipoş Alin
Mail: alin_1789@yahoo.com
Web: www.facebook.com/CSO-Voluntari

Staff

Manager: Alin Șipoș

Sala

Adresa: Voluntari
Preț bilete:
Știri
Șemsettin Baș, noul antrenor al lui CSO Voluntari, în locul lui Eugen Ilie
Turcul are un CV impresionant și un obiectiv îndrăzneț la prima aventură în România 
CSO Voluntari se desparte de Eugen Ilie
Ilfovenii au fost la un pas să intre în playoff-ul LNBM în sezonul recent încheiat 
Sabin Cîrstoveanu se alătură lui CSO Voluntari
Alți patru jucători au fost confirmați de gruparea ilfoveană 
LNBM 9-12: CSO Voluntari câștigă primul meci din seria cu CSM Târgu Mureș
Danilo Tasic a fost aproape de un triple-double 
Clasamentul LNBM, înainte de ultima etapă a sezonului regulat
Tabloul complet al primei runde din playoff. Știm deja două dueluri 
Steaua, Dinamo și CSO Voluntari, luptă în trei pentru ultimele două locuri de playoff
Cum arată calculele, înainte de duelul din runda finală dintre Steaua și Dinamo 
Steaua câștigă la Voluntari și rămâne în cursa pentru playoff
Militarii s-au impus cu scorul de 73-68 
Steaua București își joacă ultima șansă de a accede în playoff la Voluntari
Partida poate fi urmărită Live Video și pe totalbaschet 
Goran Martinic, cel mai bun jucător al lui CSO Voluntari în victoria cu CS Dinamo București
De la oaspeți s-au remarcat Ousmane Barro și Michael Deloach 
CSO Voluntari, o nouă victorie importantă în Liga Națională
Ilfovenii au făcut un pas important spre playoff 
CSO Voluntari - CS Știința Dinamo București, capul de afiș al acestei etape în Grupa Galbenă
Trei formații se luptă pentru cele două locuri care asigură calificarea în playoff-ul Ligii Naționale 
CSO Voluntari a avut viață grea la Mediaș
Ilfovenii au câștigat la 8 puncte partida de pe Târnava Mare 
CSO Voluntari, victorie clară pe terenul lui Phoenix Galați
Ilfovenii nu au dat nicio șansă formației de pe malul Dunării 
BC CSU Sibiu se impune din nou în fața lui CSO Voluntari
Cele două formații au susținut două meciuri de verificare la Sala Transilvania din Sibiu 
Goran Martinic, debut cu dreptul la CSO Voluntari
Ilfovenii au reușit o victorie foarte importantă în fieful Stelei 
Prima înfrângere pentru CSA Steaua în Grupa Galbenă, în compania lui CSO Voluntari
Ilfovenii dau lovitura pe terenul roș-albaștrilor 
Grupa Galbenă. CSA Steaua și CSO Voluntari se întâlnesc în derby-ul etapei
Steliștii nu au nicio înfrângere iar ilfovenii tocmai s-au întărit cu un transfer important 
Goran Martinic pleacă de la CSM Târgu Mureș și va juca în Grupa Galbenă LNBM
Anunțul clubului: „Jucătorul a primit o ofertă de nerefuzat de la CSO Voluntari” 
Danilo Tasic, la cel mai bun meci în echipamentul Voluntariului
Jucătorul sârb a fost MVP-ul meciului în victoria celor de la Voluntari cu Athletic Constanța 
Grupa Galbenă: CSO Voluntari câștigă fără mari probleme partida cu ABC Athletic Constanța
Ilfovenii și-au adjudecat 3 din cele 4 sferturi ale confruntării și s-au impus la 21 puncte diferență 


Click aici pentru arhiva articolelor.
Locurile 17-21 - Grupa A
    Pct.
1 CS Agronomia București 7
2 Rapid București 7
3 ACS Târgu Jiu 6
4 CS Universitatea Cluj 5
5 CN „Aurel Vlaicu” București 5

Locurile 9-16 -  Locurile 9-12
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 4
3 CS Municipal Mediaș 2
4 CSM Târgu Mureș 2

Locurile 9-16 -  Locurile 13-16
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 4
2 CS Municipal Sighetu Marmației 4
3 CSM Focșani 2
4 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2

Locurile 9-16 -  Grupa 9-16
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Târgu Mureș 4
3 CS Municipal Mediaș 4
4 CSM Phoenix Galaţi 4
5 ABC Athletic Constanța 2
6 CS Municipal Sighetu Marmației 2
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 2
8 CSM Focșani 2

Locurile 9-16 -  Locurile 9-10
    Pct.
1 CSO Voluntari 4
2 CSM Phoenix Galaţi 2

Locurile 9-16 - Locurile 11-12
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 4
2 CS Municipal Mediaș 2

Locurile 9-16 - Locurile 13-14
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 2
2 ABC Athletic Constanța 1

Locurile 9-16 - Locurile 15-16
    Pct.
1 CSM VKSC Miercurea Ciuc 4
2 CSM Focșani 2

Playoff -  Sferturi de finală
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 0
CSM CSU Oradea 3
 
SCM Timișoara 2
SCM Universitatea Craiova 3
 
CSA Steaua București 0
U BT Cluj-Napoca 3
 
BC CSU Sibiu 3
CS Dinamo Știința Bucureşti 1

Playoff -  Semifinale
  MC
BC CSU Sibiu 3
SCM Universitatea Craiova 1
 
CSM CSU Oradea 3
U BT Cluj-Napoca 1

Playoff -  Finala
  MC
CSM CSU Oradea 3
BC CSU Sibiu 1

Playoff -  Finala mica
  MC
SCM Universitatea Craiova 0
U BT Cluj-Napoca 2

Playoff -  Locurile 5-8
  MC
BCM U FC Argeș Pitești 2
CSA Steaua București 1
 
SCM Timișoara 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Playoff -  Locurile 5-6
  MC
SCM Timișoara 1
BCM U FC Argeș Pitești 1

Playoff - Locurile 7-8
  MC
CSA Steaua București 2
CS Dinamo Știința Bucureşti 0

Faza a II-a -  Grupa Roșie
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 42
2 U BT Cluj-Napoca 41
3 CSM CSU Oradea 39
4 SCM Universitatea Craiova 36
5 SCM Timișoara 34
6 BCM U FC Argeș Pitești 34

Faza a II-a -  Grupa Galbenă
    Pct.
1 CSA Steaua București 18
2 CS Dinamo Știința Bucureşti 18
3 CSO Voluntari 18
4 CSM Phoenix Galaţi 14
5 CS Municipal Mediaș 11
6 ABC Athletic Constanța 11

Faza a II-a - Grupa Albastră
    Pct.
1 CSM Târgu Mureș 54
2 CS Municipal Sighetu Marmației 46
3 CSM Focșani 45
4 ACS Târgu Jiu 41
5 CSM VKSC Miercurea Ciuc 40
6 Rapid București 39

Faza a II-a - Grupa Verde
    Pct.
1 CS Agronomia București 31
2 CS Universitatea Cluj 27
3 CN „Aurel Vlaicu” București 26

Faza I - Grupa A
    Pct.
1 BC CSU Sibiu 25
2 U BT Cluj-Napoca 25
3 SCM Universitatea Craiova 24
4 CSM CSU Oradea 23
5 BCM U FC Argeș Pitești 20
6 SCM Timișoara 19
7 CSA Steaua București 18
8 CS Dinamo Știința Bucureşti 13

Faza I - Grupa B
    Pct.
1 CSO Voluntari 22
2 CS Municipal Mediaș 19
3 ABC Athletic Constanța 18
4 CS Cuza Sport Brăila 11

Faza I - Grupa C
    Pct.
1 CSM Phoenix Galaţi 35
2 CSM Târgu Mureș 35
3 CS Municipal Sighetu Marmației 31
4 CSM Focșani 29
5 ACS Târgu Jiu 29
6 Rapid București 26
7 CSM VKSC Miercurea Ciuc 25
8 CS Agronomia București 22
9 CS Universitatea Cluj 19
10 CN „Aurel Vlaicu” București 19

Faza turneelor finale - Turneu final promovare
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 6
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 5
3 ABC Athletic Constanța 4
4 CN „Aurel Vlaicu” București 3

Faza turneelor finale - Turneu final sateliti
    Pct.
1 CS Dinamo București 2 6
2 BCMU CSM 2 Pitești 5
3 CSU Sibiu 2 4
4 BC Timba 2 Timișoara 3

Faza semifinala - Grupa I - A
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 24
2 CSU Ştiinţa Bucureşti 24
3 CN „Aurel Vlaicu” București 23
4 ABC Athletic Constanța 22
5 CS Municipal Ploiești 22
6 CSO Voluntari 22
7 CS Municipal Sighetu Marmației 17
8 CS Municipal Mediaș 14

Faza semifinala - Grupa II - B
    Pct.
1 Rapid București 14
2 ACS Târgu Jiu 12
3 CS Universitar Brașov 11
4 CS Agronomia București 10
5 CS Universitar Ploiești 7

Faza semifinala - Grupa III - C (Sateliti)
    Pct.
1 CSU Sibiu 2 11
2 BC Timba 2 Timișoara 7
3 BC Mureş Târgu Mureş 2 5
4 BC SCM Timişoara 2 4

Faza semifinala - Grupa IV - C (Sateliti)
    Pct.
1 BCMU CSM 2 Pitești 10
2 CS Dinamo București 2 9
3 Steaua CSM EximBank 2 București 8
4 CS Politehnica Iași 2 6

Faza de calificare - Grupa 1
    Pct.
1 CS Municipal Sighetu Marmației 18
2 CS Municipal Mediaș 16
3 BC Timba 2 Timișoara 16
4 ACS Târgu Jiu 15
5 BC SCM Timişoara 2 15
6 CSM Oradea 2 10

Faza de calificare - Grupa 2
    Pct.
1 CS Municipal Ploiești 17
2 CSO Voluntari 17
3 CSU Sibiu 2 15
4 BC Mureş Târgu Mureş 2 15
5 U BT Cluj-Napoca 2 14
6 CS Universitar Brașov 12

Faza de calificare - Grupa 3
    Pct.
1 CS Cuza Sport Brăila 23
2 CS Dinamo București 2 21
3 CSU Ştiinţa Bucureşti 20
4 CS Agronomia București 19
5 Steaua CSM EximBank 2 București 17
6 CS Universitar Ploiești 14
7 SCM U Craiova 2 12

Faza de calificare - Grupa 4
    Pct.
1 ABC Athletic Constanța 18
2 CN „Aurel Vlaicu” București 18
3 Rapid București 16
4 BCMU CSM 2 Pitești 14
5 CS Politehnica Iași 2 12
6 CS Phoenix Galați 2 12