Brandon Johnson și Milos Bojovic, cei mai buni de la CSU Sibiu ȋn victoria cu BC Timba

Adrian Stoinea

19.11.2014

CSU Atlassib Sibiu a trecut lejer, aseară, pe teren propriu, de "urșii" de la BC Timba Timișoara, după ce s-a impus cu scorul de 101 la 76. Milos Bojovic și Brandon Johnson au fost principalii remarcați ai sibienilor, fiind, de altfel, cei mai eficienți jucători ai formației CSU Sibiu. Pe lângă cei doi, alți doi baschetbaliști au reușit prestații, care au avut un aport important ȋn victoria categorică a "galben-albaștrilor" ȋn fața echipei BC Timba Timișoara.

Ȋn continuare, puteți vedea linia statistică cu care a ȋncheiat partida fiecare jucător dintre cei patru:

Milos Bojovic - 33:16 minute, 32 de puncte (6/9 de două puncte, 5/7 de trei puncte, 5/5 de la libere), 3 recuperări, 32 de unități la eficiență

Brandon Johnson - 23:46 minute, 12 puncte (5/8 de două puncte, 2/2 de la libere), 9 recuperări, 28 la eficiență

Octavian Popa Calotă - 25:27 minute, 12 puncte (2/2 de două puncte, 2/5 de trei puncte, 2/2 de la libere), 3 recuperări, 20 de unități la eficiență

Slobodan Popovic - 26:52 minute, 13 puncte (2/3 de două puncte, 3/7 de trei puncte), 6 recuperări, 15 la eficiență

*foto: facebook.com/CSUAtlassibSibiu