Cifrele partidei 4 dintre CSM Oradea și CSU Asesoft Ploiești

09.06.2014

CSM Oradea și CSU Asesoft Ploiești se vor întâlni joi, 12 iunie, în meciul decisiv din finala Ligii Naționale de Baschet. Bihorenii au reușit să trimită seria în decisiv după ce au câștigat Meciul 4 de pe teren propriu cu 87-81 (22-26, 22-27, 26-13, 17-15). La pauza mare, echipa pregătită de Vladimir Arnautovic avea un avantaj de 9 puncte, 53-44, însă în sferturile 3 și 4 băieții lui Cristian Achim s-au impus pe rând cu 26-13, respectiv 17-15, câștigând astfel partida la 6 puncte diferență.

În continuare puteţi consulta statistica partidei jucate sâmbătă seara în Arena „Antonio Alexe”:

CSM Oradea  87-81  CSU Asesoft Ploieşti