FOTO. Noua casă a sportivilor de la Dinamo Bucureşti


Elevii lui Nicolae Toader se antrenează la noua arenă din complexul sportiv Dinamo.

Cinci ani au trebuit să aştepte secţiile de handbal, volei şi baschet ale clubului Dinamo Bucureşti pentru a reveni în propria casă. Lucrările începute în 2008 la noua sală multifuncţională a complexului sportiv Dinamo sunt în mare parte finalizate, în momentul de faţă efectuându-se ultimele finisaje pentru a pregăti inaugurarea oficială programată luna viitoare.

Noua arenă a sportivilor de la Dinamo Bucureşti are o capacitate de 2.538 de locuri, deşi iniţial era prevăzută cu doar 1.142, cuprinzând şi o sală de forţă de 150 mp. Investiţia se ridică la suma de 9 milioane de euro, cu 8.5 milioane de euro mai puţin faţă de noua sală Polivalentă din Craiova (4000 de locuri) respectiv cu 2 milioane de euro mai puţin faţă de estimările proiectului iniţial de realizare al noii săli de sport din Cluj-Napoca, prevăzută cu o capacitate de 7.000 de locuri şi o parcare subterană cu peste 440 de locuri.

Sportivii echipei de baschet Dinamo Bucureşti au început să se antrenete în noua sală, însă deocamdată nu ce cunosc mai multe detalii referitoare la găzuduirea primului meci oficial.

Total Baschet vă pune la dispoziţie, în galeria foto, primele poze cu noua sală din Bucureşti.



Citește ultimele știri despre CS Dinamo Știința Bucureşti

totalbaschet.ro / 03 March 2013 / 0:33


Galerie foto


Kevin Bravo
0 
Foarte bine ca mai apare o sala de sport . Oricum in poze este frumoasa dar speram sa fie si utila , adica sa se umple de spectatori la meciurile de baschet sau handbal.Nu cred ca putem face comparatii intre preturile celor 3 sali ( Craiova , Cluj si Bucuresti) deoarece constructiile lor au inceput in perioade diferite cand preturile erau/sunt altele , iar materialele de constructie difera de la sala la sala. Pentru o sala de asemenea dimensiuni important este sa-si indeplineasca scopul pentru care a fost construita.Mi-ar place sa vad intr-o zi intr-un oras din tara, indiferent care, o sala de sport ca cea din Spania care a aparut pe acest site acum ceva vreme sau o sala precum cele din Turcia .  
03 March 2013 14:42
plitar sala e mai mica
0 
NU inteleg cum sala are o capacitate de 2500 de locuri . Eu le-am numarat , si nu sunt mai mult de 1700 de locuri . Oricum, e bine ca a aparut si aceasta sala , desi inaugurarea ei trebuia sa aiba loc in decembrie 2011 (vezi stiri pe net ). Bucurestiul , la ora actuala , are cea mai slaba infrastructura sportiva din Romania, raportat la numarul de locuitori . DE asemenea , nu se promoveaza deloc sportul in capitala , numarul de spectatori fiind extrem de mic. 
19 April 2013 08:32

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBM: Programul etapei 2-a din faza a doua a sezonului regulat
Cele trei meciuri din Grupa Roșie și unul din Grupa Galbenă vor fi transmise 
Sala Polivalentă din Timișoara ar putea fi gata la 5 ani după ce trebuia să găzduiască EuroBasket Women
Săptămâna trecută s-a semnat un nou contract și lucrările vor fi reluate la proiectul început în 2010 
LNBM MVP- Etapa 1, F2: Mladen Jeremic
Sârbul a fost decisiv în duelul de foc din Trivale 
Total Baschet, la ceas aniversar!
Împlinim 8 ani de existență 
Tony Bishop: „În prima parte am jucat foarte bine în defensivă”
Jucătorul Piteștiului a reușit coșul victoriei în meciul cu U-BT Cluj 
In memoriam - 14 ani fără Antonio Alexe
21 ianuarie 2005, o zi tristă pentru baschetul românesc 
Mihai Silvășan: „Am avut meciul în mână în ultimele secunde”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre înfrângerea suferită de echipa sa la Pitești 
Florin Nini: „Am arătat că dacă avem puțină răbdare, putem face lucruri bune”
Antrenorul Piteștiului a refuzat să răspundă întrebărilor legate de arbitrajul partidei cu U-BT Cluj 
Grupa Roșie. BCM U Pitești se impune la un punct după un duel de foc în Trivale
Cele două formații s-au luptat de la egal la egal pe tot parcursul celor 40 de minute 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
gyke @studentU
0 
Ești galant... 😉. Trebuie să strângem rândurile și sa revenim la nivelul de joc din Decembrie, dar oricum va fi foarte greu. Tragem linie duminică seara.  
click pt. Articol 23 January 2019 20:07
0 
1% i am lasat mai mult pt noi cu Craiova 🤣 Sa fim seriosi, acasa cu Pitestiul tre sa bateti, la fel Oradea cu TM. Mai ales ca voi veniti dupa o infrangere si Oradea dupa o sperietura ;) 
click pt. Articol 23 January 2019 18:12
gyke @studentU
0 
Asa ar fi normal sa se intample; doar ca am vazut etapa trecuta... o perioada eu nu mai fac pronosticuri :)
Meciul cel mai interesant mi se pare cel din grupa galbena intre Dinamo si Voluntari. Daca e vreo echipa de acolo care poate pune probleme celor 2 "retrogradate" la ocuparea locurilor de playoff, asta nu poate fi decat Voluntari. Meciul de sambata ne va arata daca chiar pot... 
click pt. Articol 23 January 2019 14:11
studentU in grupa rosie
0 
99% victorii pe linie pentru gazde 
click pt. Articol 23 January 2019 14:00
0 
La multi ani, felicitari pt tot ce faceti ! Si cum v-am mai scris, despartiti odata grupa 1 valorica de celalalte, asa postarile vor fi mai numeroase, iar articolele dvs despre jocurile aferente vor putea fi citite pe o perioada mai mare de timp, samd  
click pt. Articol 22 January 2019 15:55
trancer La mulți ani!
0 
Cu mulțumiri și respect pentru ceea ce faceti 
click pt. Articol 22 January 2019 09:53
unbaschetbalist @sabin.gherdan
0 
1. Intradevar meciurile din diviziile judetene ar avea mai putini spectatori, dar ar crea un awereness.

3. Cred ca 3x3 ar fi cel mai interesant (si mai usor de organizat)...poate faceti si voi un poll.

Apropo am uitat sa mentionez: La Multi Ani! 
click pt. Articol 22 January 2019 09:02
0 
La cât mai multe articole interesante și, dacă se poate, inițierea /implicarea în campanii de mediatizare a baschetului. La mulți ani! 
click pt. Articol 22 January 2019 08:35
mid53 Cu multumuri
0 
La Multi Ani! Tineti-o tot așa! 
click pt. Articol 22 January 2019 07:43
@lexCSU Total Baschet
0 
La multi ani !!!  
click pt. Articol 21 January 2019 23:12