FOTO. Noua casă a sportivilor de la Dinamo Bucureşti


Elevii lui Nicolae Toader se antrenează la noua arenă din complexul sportiv Dinamo.

Cinci ani au trebuit să aştepte secţiile de handbal, volei şi baschet ale clubului Dinamo Bucureşti pentru a reveni în propria casă. Lucrările începute în 2008 la noua sală multifuncţională a complexului sportiv Dinamo sunt în mare parte finalizate, în momentul de faţă efectuându-se ultimele finisaje pentru a pregăti inaugurarea oficială programată luna viitoare.

Noua arenă a sportivilor de la Dinamo Bucureşti are o capacitate de 2.538 de locuri, deşi iniţial era prevăzută cu doar 1.142, cuprinzând şi o sală de forţă de 150 mp. Investiţia se ridică la suma de 9 milioane de euro, cu 8.5 milioane de euro mai puţin faţă de noua sală Polivalentă din Craiova (4000 de locuri) respectiv cu 2 milioane de euro mai puţin faţă de estimările proiectului iniţial de realizare al noii săli de sport din Cluj-Napoca, prevăzută cu o capacitate de 7.000 de locuri şi o parcare subterană cu peste 440 de locuri.

Sportivii echipei de baschet Dinamo Bucureşti au început să se antrenete în noua sală, însă deocamdată nu ce cunosc mai multe detalii referitoare la găzuduirea primului meci oficial.

Total Baschet vă pune la dispoziţie, în galeria foto, primele poze cu noua sală din Bucureşti.



Citește ultimele știri despre CS Dinamo Știința Bucureşti

totalbaschet.ro / 03 March 2013 / 0:33


Galerie foto


Kevin Bravo
0 
Foarte bine ca mai apare o sala de sport . Oricum in poze este frumoasa dar speram sa fie si utila , adica sa se umple de spectatori la meciurile de baschet sau handbal.Nu cred ca putem face comparatii intre preturile celor 3 sali ( Craiova , Cluj si Bucuresti) deoarece constructiile lor au inceput in perioade diferite cand preturile erau/sunt altele , iar materialele de constructie difera de la sala la sala. Pentru o sala de asemenea dimensiuni important este sa-si indeplineasca scopul pentru care a fost construita.Mi-ar place sa vad intr-o zi intr-un oras din tara, indiferent care, o sala de sport ca cea din Spania care a aparut pe acest site acum ceva vreme sau o sala precum cele din Turcia .  
03 March 2013 14:42
plitar sala e mai mica
0 
NU inteleg cum sala are o capacitate de 2500 de locuri . Eu le-am numarat , si nu sunt mai mult de 1700 de locuri . Oricum, e bine ca a aparut si aceasta sala , desi inaugurarea ei trebuia sa aiba loc in decembrie 2011 (vezi stiri pe net ). Bucurestiul , la ora actuala , are cea mai slaba infrastructura sportiva din Romania, raportat la numarul de locuitori . DE asemenea , nu se promoveaza deloc sportul in capitala , numarul de spectatori fiind extrem de mic. 
19 April 2013 08:32

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM Târgu Mureș învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CSM Târgu Mureș învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 77 puncte 
CSM Mediaș a câștigat la Voluntari după prelungiri
Titus Nicoară a bifat cea mai bună prestație personală a sezonului 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
CSM CSU Oradea câștigă clar în Trivale
Elevii lui Cristian Achim au avut un sfert trei de excepție, în care au marcat 43 de puncte 
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 20 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 8 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 49 puncte 
Monyea Pratt a fost cel mai bun marcator al lui BC CSU Sibiu în derby-ul cu U-BT Cluj-Napoca
Patru sibieni au înscris împreună 68 de puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 13 puncte 
Daniel Ioniță: „Putem face o surpriză plăcută”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo a comentat duelul cu Steaua, echipă la care și-a petrecut junioratul 
Buzestii @Renal
0 
Indiscutabil nu avem palmaresul vostru,no comment!In privinta spectatorilor esti insa in mare eroare,sala aia goala tot aduna mai multi oameni decat aia plina de la voi,ca sa nu mai spunem ca in vreo doi ani la Craiova la baschet au venit mai multi spectatori decat ati strans voi in intreaga existenta(ca fapt divers,cu o Constanta ciuca batailor,avand doar 2 straini in echipa,s-a jucat cu 4000 de oameni in tribune)... 
click pt. Articol 17 November 2018 22:08
Buzestii Zici tu?
0 
Stimabile,de apreciat ca o fac atunci cand sunt indreptatiti,oamenii s-au prins ca niste capuse paraziteaza ordinar de cativa ani echipa si iau atitudine,ca e pe banii lor,foarte foarte bine ca s-au trezit!Dar iti dau si tie dreptate,daca voi va simtiti bine sa va complaceti intr-o situatie similara,nu vad de ce s-ar baga altii in seama sa va deschida ochii. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:59
gyke Pitești
0 
Chiar nu vreau să răsucesc cuțitul în rană, că am tot zis de vreo 2 luni că echipa nu e bine alcătuită. Dar... să iei 43 de puncte într-un singur sfert la tine acasă este nepermis. Ceva măsuri trebuie luate, cu cât mai repede cu atât mai bine, pentru voi...  
click pt. Articol 17 November 2018 21:40
andrac @Renan
0 
Bravo, omule! Sa le inchidem gura acestor oameni. Echipa a pierdut, nu e un capat de tara. Cred ca problema e la PG. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:37
andrac Oltenii
0 
Asta e caracterul olteanului. Vedeti-va de treaba voastra, domnilor. Lasati-l pe “mini” Nini, conducerea si echipa de aici. De cand citesc acest site, nu imi amintesc alti comentatori care sa critice propria conducere asa cum o faceti voi. Stati jos ca stati bine. Pacat de echipa frumoasa de acolo. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:35
Renan Prietene
0 
Vezi'ti de echipa ta, mai bine. Noi nu suntem o echipă la nivelel celor de top din LNBM in ultimii ani, dar in comparație cu Craiova, avem un campionat castigat, o cupă, o supercupa. In plus, nu a injurat nimeni Oradea. A fost un protest al galeriei de fotbal impotriva conducerii orasului. In plus, rezultate n am prea avut in ultimii ani, dar am jucat meci de meci cu sala plina si o atmosferă frumoasă. La Craiova anii trecuți, batea vantul in sală. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:35
Tommy Pitesti
0 
Va meritati soarta din toate punctele de vedere !In primul rand atitudinea voastra,a suporterilor,o atitudine mizerabila ,ati injurat tot meciul,a auzit o tara intreaga cat de civilizati sunteti voi.In al doilea rand,din cate se pare,acea femeie care a intrat pe parchet era sub influenta bauturilor alcoolice,iar asta spune multe!Sa primesti peste 100 de puncte la tine acasa,se poate numi VIOL cu publicul! Antrenorul vostru,mini NINI,e slab rau de tot ,pacat de faptul ca aveti 2-3 jucatori buni,care din pacate nu pot face mai mult pt voi!! Schimbati-va din temelii dragi pitesteni,fiindca pana in acest moment sunt o dezamagire pt suporterul care iubeste acest fenomen! 
click pt. Articol 17 November 2018 21:16
0 
Eu cred că Nini e veriga slabă, a luat conducerea echipei de gugulani, adevărul e că dacă-i privești cu atenție pe băieții din conducere când stau pe bancă la meciuri nu e greu să-ți dai seama că au capul gol și burta plină, a semnat un contract beton iar acum e la plici.  
click pt. Articol 17 November 2018 19:49
Renan Foarte slabi.
0 
Oradea superioara, dar sa primesti 101 pct acasa, e rusinos. Sa iei 43 de pct in sfertul 3, cred ca e si o problemă de pregătire fizică. Nu ne aparam deloc, nu există determinare. La începutul sezonului credeam ca vom avea banca lungă dar Paliciuc si Orbeanu i am adus sa i tinem pe bancă, mai bine adoptam strategia Craiovei, cu 6 jucatori u23. Jeremic ori e intr o scadere de forma, ori nu stim sa l jucăm, nu i motorul echipei, cum era la Timisoara. Mă asteptam la un lot mult mai bine alcatuit. Cred că daca nu schimbam ceva cat mai repede, același loc 6 il vom ocupa. 
click pt. Articol 17 November 2018 19:03
0 
Un hot și un mincinos. Un nevertebrat, fara caracter , fara personalitate, fara nici un alt scop decât cel de a spala banii celor care l-au pus în funcție. 
click pt. Articol 17 November 2018 09:11