George Toth, noul pivot al lui U-BT Cluj-Napoca


Timişoreanul ar fi trebuit să evolueze la CSM Ploieşti

U-Banca Transilvania a anunţat, în această după-amiază, transferul lui George Toth. Baschetbalistul a semnat în vară cu CSM Ploieşti, însă problemele financiare ale prahovenilor l-au determinat să aleagă o altă formaţie din Liga Naţională.

”Am venit la Cluj cu gândul să fac performanță, este un pas înainte pentru mine și, în același timp, îmi doresc să ajung la lotul național și să joc constant. Este adevărat că nu am mai jucat de mult timp, au fost probleme, am semnat la un club, am venit la altul, am început cu stângul cum se spune, dar sper să intru în formă cât mai repede. Mă bucur că am ajuns la U-Banca Transilvania și sunt sigur că am luat decizia cea mai bună de la veni la Cluj”, a declarat Toth, conform u-bt.ro.

Originar din Timişoara, Toth măsoară 2.11 m. El a evoluat mai mulţi ani la BC Timişoara, formaţie alături de care a câştigat Cupa României şi a ieşit vicecampion naţional.

*Foto: u-bt.ro



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului George Toth

Paul Olar / 14 September 2016 / 14:00


Galerie foto


free62 free62
1 
Nu e rau... 
14 September 2016 14:06
baloo doamne fereste !
0 
E cu trei clase sub Baciu ! Inca un an fara un pivot adevarat ! 
14 September 2016 14:47
popsiis Pivot
1 
Ousmane ce e? 
14 September 2016 15:25
free62 free62
1 
Il vedem noi pe Baciu curand cu tot cu clase si subclase 
14 September 2016 19:06
0 
Acum 2 ani il vedeam mare speranta si pe Santa nu-l vedeam deloc. Acum e cam invers. Poate face Silva ceva bun din el. 
14 September 2016 15:26
baloo Barro
0 
Ousmane nu e un pivot cu care sa te bati la titlu , nu e constant si e cam rudimentar ( Lazar a fost peste el anul trecut). Sper sa fie feriti de accidentari Torok si Moldoveanu ca altfel ne-am ars . 
14 September 2016 16:09
free62 free62
1 
Barro rudimentar??? Barro sub Lazar anul trecut? Tu ai vazut vreun meci la Muresului? In finala de exemplu cand iesea Barro si intra Lazra era deranj mare de tot. Ca fapt divers Moldoveanu nu poate juca pivot, Torok in schimb poate fi socotit oricand "pivot adevarat".

@tzontzolino...Diferenta e ca Toth mai poate fi speranta, Snata nu prea mai poate fi...nu il mai ajuta varsta. Toth se misca decent pt a ajuta cateva minute. In contextul actual de echipa, cu Barror titular si Torok super rezerva, nii Baciu nu ar fif ost mai util, pt ca Baciu e jcuator de moral, ori in 5 min nu face nimic 
14 September 2016 19:04
oldboy Barro
0 
Barro este un pivot cu care sa te bati pentru titlu, a jucat 2 finale fiind pivot principal. Are fizic, ARE TEHNICA, are viziunea jocului, are mentalitatede invingator (apropo: anul trecut l-a dominat pe Zigeranovic) singurul lui minus este ca nu are "mana de 3 puncte". Atat PS inainte sa te pronunti uita-te si pe statisticile lui. 
14 September 2016 17:51
free62 free62
2 
Anul trecut nu ca l-a dominat, l-a ciuruit pe Zigeranovic si orice alt pivot din tara. Oradea a ras grue cu el in finala desi avea 2 jucatori puternici de tot, Zupan si Nuhanovic.... 
14 September 2016 19:05
TDM Toth
-1 
L-am vazut acum vreo 7 ani la un turneu de juniori. Era cel mai tare si cel mai mare. O alta speranta va muri speranta. Daca pana la 24 de ani nu ai foat de baza undeva...Un alt Santa sau Baciu. Toti trag la noi. Banul gros, munca putina. Pacat. 
14 September 2016 20:02
free62 free62
0 
Au mai fost jucatori care la 24 de ani pareau terminati desi au fost juniori de exceptie, iar dupa aia au devenit chiar titulari in echipa campioane. Tine de antrenorul potrivit, de ambitie...Cel mai bun exemplu cred eu e Chetreanu. Ani de zile dupa juniorat nu era decat o eterna rezerva... 
14 September 2016 23:18
1 
Parerea mea este ca la 24 de ani baiatul asta nu s-a trezit inca. Are uneori 2-3 minute de "sclipire" care te face sa te intrebi de ce nu joaca tot timpul asa. Ca junior, a facut ce a vrut si nu a evoluat. Fizic insa are. Branza buna in burduf de caine... Profit sa adaug ceva despre Barro si restul. Barro mi s-a parut inconstant anul trecut, cu momente in care desi era pe teren, nu se vedea. Despre restul echipei. La 2-3-4 sta bine. Clujului ii mai trebuie un fundas, dublura pentru Adamovici. Pe cine au acum pe langa el, nu conteaza nici fizic, tactic, indemanare, amenintare de cos, joaca practic in 4 oameni. Ei da, daca ar fi ramas Pasalic... 
14 September 2016 21:30
free62 free62
2 
Rezerva lui Adamovic ar cam fi Rasic, plus ca ar trebui sa vian cateva minute si pt Gheorghe ca daca nu acuma atunci cand... 
14 September 2016 23:19
1 
Ai punctat bine cu acel "cam". In meciurile amicale, pe Rasic l-am vazut mai mult sub panou decat la adus mingea si construit atacuri. Sa vedem ce ne va arata in sezonul regulat. 
15 September 2016 01:42
TDM Adamovic
0 
Din pacate nu are concurenta clara si asta s-a vazut anul trecut. Efectiv aresta mingea prea, prea mult. Foarte individualist a fost, nu mi-a placut. A jucat total altceva decat juca la Mures sau Ploiesti. 
15 September 2016 09:19
free62 free62
0 
Pasi nu ii vina lui ca noi suntem cretini si nu am jucat mai mult cu pasalic pe 1. Sa vezi tu ce joaca Pasalic la Oradea, o sa coordoneze jocul de o sa te sperie.... 
15 September 2016 10:52
TDM Pasalic
0 
De acord cu tine. Sa il ai in curte si sa ii dai drumul mi se pare o gafa. Probabil a plecat din cauza minutelor si nu a contractului. 
15 September 2016 13:16
nimsoc10 Georgica
0 
U a luat un pivot bun. La noi juca mai putin pt ca trebuia sa joace altii. Si da, este inconstant si are fluctuatii. Antrenorul are de lucru aici. Insa, are momente cand face 6-7 recuperari/blocaje in 2-3 minute. La 15 minute de joc poate sa marcheze 8-12 pct.Nu cred ca se gasea ceva mai bun. 
15 September 2016 10:50

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
500 de abonamente vândute deja de campioana CSM CSU Oradea
Cât costă tichetele pentru întreg sezonul și de ce surpriză vor avea parte fanii bihoreni 
Ionuț Berceanu va juca și în sezonul următor pentru SCM U Craiova
Va fi al 3-lea sezon consecutiv pentru jucătorul de 21 de ani la formația olteană 
CSU Sibiu a publicat primele informații despre abonamentele pentru stagiunea 2019/2020
Abonații vechi vor avea întâietate la achiziția tichetelor pentru tot sezonul, începând cu 19 august 
Surse. Vlad Negoițescu ajunge la CSM Galați
„Nego” se desparte de Steaua după trei sezoane 
Armin Cane este noul jucător al lui Dinamo Știința București
Americanul vine din campionatul Finlandei 
Doliu în baschetul românesc, după trecerea în neființă a lui Armand Novacek
Fostul mare jucător al Stelei a făcut parte din generația de aur a baschetului românesc din anii '50-'60  
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
UPDATE. Mladen Jeremic, confirmat drept noul jucător al celor de la Dinamo Știința București
Sârbul este primul transfer făcut de alb-roșii în acest sezon 
Vlad Corpodean va fi căpitanul lui CSM Galați și în sezonul viitor
Baschetbalistul român continuă pe malul Dunării. Surse 
Titus Nicoară rămâne la CSM Mediaș
Extrema de forță a semnat un nou contract cu formația de pe Târnava Mare 
gyke 😁😁
0 
Nu vreau să duc discuția în "cine are cel mai mare...", dar ține cont și de sectorul așa zis vip (de fapt sunt vreo 200 de locuri exact vis-a-vis de galerie). Ca să nu mai zic de faptul că abonații vechi au același preț ca și cei noi. Asta e unul dintre reproșuri, iar apoi e cel legat de faptul că nu e deloc o ofertă family friendly, pur și simplu tarifele sunt aceleași pentru toată lumea; suntem mulți cei care avem 3 4 abonamente și bugetul familiei este puternic lovit în perioada asta... Dar în fine, eu unul înțeleg ce stă în spatele deciziei... Este însă posibil ca numărul de abonamente vechi să scadă, dar vor veni altele noi, ale celor care nu au prins bilete în playoff. Vedem de luni încolo, care va fi ritmul de vânzare. Parcă la Oradea sunt 500 vândute până acum, nu e rău deloc.  
click pt. Articol 16 August 2019 19:21
76ers Abonament
0 
Am lungit-o...concluzia, la noile preturi pentru bilete parca esti incurajat sa ai abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:35
0 
Nu am verificat link-ul, preturile au crescut si pentru meciurile din sezonul regulat/Fiba, deci pretruile abonamentelor sunt justificate :D 
click pt. Articol 16 August 2019 18:30
0 
Preturile par destul de mari dar nu exagerate, dupa calculele mele cel mai ieftin abonament, mai ales pentru vechii abonati, ar fi trebuit sa fie undeva la 250 de lei deoarece din ce stiu pretul celui mai ieftin bilet era 15 lei sezonul trecut iar sezonul acesta vor disputa cel putin 15 meciuri acasa, urmand ca cele din playoff sa fie un fel de bonus, dar cu pretentiile de castigare a campionatului automat se transforma in cel putin 20 de meciuri jucate acasa.
Acum este posibil ca in urmatorul sezon pretul biletelor sa inceapa de la 20 de lei si automat abonamentul este o alegere foarte buna.
Totusi sunt de parere ca un club ar trebui sa fie putin mai transparent si sa spuna direct ca veniturile din vanzarea de abonamente ajunge la club si ca sunt importante, asa sunt convins ca 90% din abonati ar fi de acord sa plateasca si 50-100 de lei in plus doar pentru a ajuta clubul si nu neaparat sa profite de facilitatile unui abonament 
click pt. Articol 16 August 2019 18:28
Oldtimer Fiți liniștiți, nu e cel mai scump
0 
Dacă facem media cu sectoarele A, B, C, D ar fi 350 lei abonamentul, identic cu cel de la Oradea. La noi biletul e 15 lei / meci / sezon curent și 25 lei / meci / etapa superioara Cupa & Campionat. În plus sunt tot felul de combinații struțo-cămile cu vechi/noi/adulți /copii.... Sezonul trecut, efectul scumpirilor cu 50% s-a reflectat clar în prezența la sală, excepție făcând derby-urile și PO (dar nici aici întotdeauna) Dar... media salariului net în Sibiu e mult mai mare ca în Oradea, la capitolul relației club-fani sunteți la mult peste alții iar CSU fans e unic, deocamdată... așa că nu cred ca 70 % din sezonul precedent să cunoască picajul produs la Oradea. Si oricum, din banii de pe bilete și abonamente asiguri, cel mult, utilități, nu salarii la sportivi. E și motivul pentru care n-am avut climatizare în sala Toni Alexe la ultimile meciuri din sezonul trecut...  
click pt. Articol 16 August 2019 18:23
0 
Daca jucam si in Europa, e oarecum normala cresterea pretului la abonamente.
Cresterea de 10 lei la bilete nu mi se pare tocmai ok... e totusi baschet nu ar trebui sa dam in preturi de fotbal. Sper ca la amicale sa fie acces gratuit. 
click pt. Articol 16 August 2019 18:18
0 
Asta am înțeles, dar eu vroiam sa spun, dacă nu se vor mai vinde în același număr mare având în vedere cel puțin prețul cam piperat? Ma rog, sunt sigur ca s-au făcut calcule și studii, pe mine, ca simplu amator, doar m-a izbit în ochi prețul abonamentelor. 
click pt. Articol 16 August 2019 17:30
0 
Păi ți-am răspuns... sunt easy money... dacă ai cerere suficient de mare de ce să nu faci 20 30k în plus. Pentru un club cu bugetul nostru sunt bani mulți...  
click pt. Articol 16 August 2019 17:12
0 
Nu e treaba mea evident, eu ma refeream doar ca mi se pare multicel ca suma. Care sa fie motivul creșterii cu 100 lei? Pana la urma în Europa vor fi probabil cele 3 meciuri (bine ar fi sa ma contraziceti), iar echipa sa fie mai buna și sa obțină mai multe anul asta? Hmm, am rezervele mele, dar ma abțin pana nu ii vad efectiv în teren. N-as fi asa sigur ca vor fi mai scumpe ca ale noastre, sa vedem. 
click pt. Articol 16 August 2019 16:42
gyke Completare
0 
Cu siguranță vor fi cele mai scumpe abonamente din țară sezonul ăsta la baschet.  
click pt. Articol 16 August 2019 16:10