Ionuț Georgescu, noul manager al Stelei CSM EximBank București


Anunțul a fost făcut de către Georgescu prin intermediul unei rețele de socializare

Ionuț Georgescu va fi noul manager al echipei Steaua CSM EximBank București. Anunțul a fost făcut de către fostul președinte al lui CSU Ploiești, prin intermediul unei postări pe pagina personală de facebook.

„Plec la Steaua CSM Eximbank Bucuresti pentru un proiect pe termen lung, ce visează performanța unei echipe și succesul baschetului în societatea românească! Merg să lucrez alături de niște oameni pe care îi cunosc și de care mă leagă o viziune comună a fenomenului. Vreau să devin din ce în ce mai bun în ceea ce fac, să mă dezvolt ca om de baschet și, mai ales, pur și simplu, ca om.”

De asemenea, Georgescu s-a adresat și iubitorilor sportului cu mingea la coș din județul Prahova.

„Vreau să le promit ploieștenilor că voi susține orice proiect al lui CSU Ploiești sau CSM Ploiești de a păstra baschetul ploieștean pe harta României. Vreau să îi rog pe toți suporterii, oamenii iubitori de baschet, care s-au mândrit 13 ani cu Asesoft, juniorii ploieșteni și pe jurnaliștii puțini dar sufletiști să rămână aproape de acest sport și de echipa care sper din suflet că va exista! Rog autoritățile locale să nu vadă retragerea Asesoft din baschet ca pe un sfârșit ci ca pe un nou început pe care trebuie să și-l asume! Pentru Ploiești, pentru oamenii alături de care voi ieși sâmbătă pe bulevard, pentru acest fenomen care rămâne moștenire orașului...”

Născut pe 25 iulie 1988, Georgescu a ocupat, în ultimii 10 ani, diverse funcții în staff-ul administrativ al lui CSU Ploiești. 

Situația dificilă a actualei campioane îl determină pe Georgescu să își continue activitatea alături de un alt club.

*Foto: Mirela Oprea



Citește ultimele știri despre CSA Steaua București

Paul Olar / 17 June 2015 / 0:24


Galerie foto


0 
Rahat sa fie ca muste se gasesc 
17 June 2015 01:21
Dunk cam repede!!
1 
Dle.Georgescu,cam repede ai parasit corabia!!!Poate trebuia sa te zbati mai mult pentru a reusi pastrarea Asesoft-ului in LNMB dar se pare ca interesul personal a primat in cazul tau.Sincer,nici nu vad la care alta echipa puteai sa mergi,probabil va urma Sjarto si Burlacu si Steaua va fii noua Asesoft.Speram ca nu si noii asehoti!!!!Personal,consider o pierdere retragerea Ploiestiului penru ca vor fi mai putine echipe in LNMB si ma uimeste dezinteresul autoritatilor locale fata de sport,poate putinele lucruri cu care Romania mai scoate capul cu cinste in afara granitelor.Se gasesc bani pentru orice,numai pentru sport nu!!!!1Din pacate........... 
17 June 2015 06:46
sorin cineva a investit in tine
0 
Repede sau nu,ii parasesti pe cei care te-au scos din anonimat.De bun simt mi se parea sa stai si sa incerci sa construiesti ceva de la zero.Simplu si curat.Dupa 10 de ani de experinta in acest domeniu,acum era momentul sa-ti arati adevarata valoare.Asta este?  
17 June 2015 10:05
costinm Ce repede sariti
0 
Pentru ca oricare din voi, cand ramane fara job, face voluntariat vreo 2 ani. Eu nu stiu cum va suportati cand va vedeti in oglinda.
Ionut era una din singurele urme de decenta din stafful Asesoft si a facut destule nu doar pentru baschet in Ploiesti, ci si pentru oras in sine. Faptul ca pleaca la o alta echipa nu inseamna decat ca si-a facut treaba bine pana acum si ca cine a avut ochi a vazut asta. 
17 June 2015 10:30
cione77 Ionutz Georgescu
0 
Sunt perfect de acord cu antevorbitorii/scriitorii mei cu urmatoarele amendamente :
1. Ca si ploiestean ce se afla , ionutz ar fi trebuit mai intai sa astepte anuntarea transferului sau dupa meeting-ul planificat tot de el pe bulevardul castanilor din orasul natal.
2. Se demonsteaza inca odata teoria conform careia sobolanii si capitanul parasesc primii corabia ( alegetzi voi cine-i ionutz ) .
3. Nascut crescut in curtea asesoft-ului .... marea dezamagire a acestei veri : ionutz "interes" geor... blahhhhh 
17 June 2015 11:11
danb61 titlu
-3 
Stanescu,Georgescu,burlacu,frb,Lecca,Abramescu-Steaua campioana! 
17 June 2015 11:14
carlos_cj Steaua - Asesoft
1 
Bun asa... :) Burlacu, Levi, Georgescu... Nu cumva sa-l uitati pe Iacobescu, ca fara el nu aveti farmec 
20 June 2015 15:51

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
LNBM: Programul etapei 2-a din faza a doua a sezonului regulat
Cele trei meciuri din Grupa Roșie și unul din Grupa Galbenă vor fi transmise 
Sala Polivalentă din Timișoara ar putea fi gata la 5 ani după ce trebuia să găzduiască EuroBasket Women
Săptămâna trecută s-a semnat un nou contract și lucrările vor fi reluate la proiectul început în 2010 
LNBM MVP- Etapa 1, F2: Mladen Jeremic
Sârbul a fost decisiv în duelul de foc din Trivale 
Total Baschet, la ceas aniversar!
Împlinim 8 ani de existență 
Tony Bishop: „În prima parte am jucat foarte bine în defensivă”
Jucătorul Piteștiului a reușit coșul victoriei în meciul cu U-BT Cluj 
In memoriam - 14 ani fără Antonio Alexe
21 ianuarie 2005, o zi tristă pentru baschetul românesc 
Mihai Silvășan: „Am avut meciul în mână în ultimele secunde”
Antrenorul lui U-BT Cluj-Napoca a vorbit despre înfrângerea suferită de echipa sa la Pitești 
Florin Nini: „Am arătat că dacă avem puțină răbdare, putem face lucruri bune”
Antrenorul Piteștiului a refuzat să răspundă întrebărilor legate de arbitrajul partidei cu U-BT Cluj 
Grupa Roșie. BCM U Pitești se impune la un punct după un duel de foc în Trivale
Cele două formații s-au luptat de la egal la egal pe tot parcursul celor 40 de minute 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 10 puncte 
gyke @studentU
0 
Ești galant... 😉. Trebuie să strângem rândurile și sa revenim la nivelul de joc din Decembrie, dar oricum va fi foarte greu. Tragem linie duminică seara.  
click pt. Articol 23 January 2019 20:07
0 
1% i am lasat mai mult pt noi cu Craiova 🤣 Sa fim seriosi, acasa cu Pitestiul tre sa bateti, la fel Oradea cu TM. Mai ales ca voi veniti dupa o infrangere si Oradea dupa o sperietura ;) 
click pt. Articol 23 January 2019 18:12
gyke @studentU
0 
Asa ar fi normal sa se intample; doar ca am vazut etapa trecuta... o perioada eu nu mai fac pronosticuri :)
Meciul cel mai interesant mi se pare cel din grupa galbena intre Dinamo si Voluntari. Daca e vreo echipa de acolo care poate pune probleme celor 2 "retrogradate" la ocuparea locurilor de playoff, asta nu poate fi decat Voluntari. Meciul de sambata ne va arata daca chiar pot... 
click pt. Articol 23 January 2019 14:11
studentU in grupa rosie
0 
99% victorii pe linie pentru gazde 
click pt. Articol 23 January 2019 14:00
0 
La multi ani, felicitari pt tot ce faceti ! Si cum v-am mai scris, despartiti odata grupa 1 valorica de celalalte, asa postarile vor fi mai numeroase, iar articolele dvs despre jocurile aferente vor putea fi citite pe o perioada mai mare de timp, samd  
click pt. Articol 22 January 2019 15:55
trancer La mulți ani!
0 
Cu mulțumiri și respect pentru ceea ce faceti 
click pt. Articol 22 January 2019 09:53
unbaschetbalist @sabin.gherdan
0 
1. Intradevar meciurile din diviziile judetene ar avea mai putini spectatori, dar ar crea un awereness.

3. Cred ca 3x3 ar fi cel mai interesant (si mai usor de organizat)...poate faceti si voi un poll.

Apropo am uitat sa mentionez: La Multi Ani! 
click pt. Articol 22 January 2019 09:02
0 
La cât mai multe articole interesante și, dacă se poate, inițierea /implicarea în campanii de mediatizare a baschetului. La mulți ani! 
click pt. Articol 22 January 2019 08:35
mid53 Cu multumuri
0 
La Multi Ani! Tineti-o tot așa! 
click pt. Articol 22 January 2019 07:43
@lexCSU Total Baschet
0 
La multi ani !!!  
click pt. Articol 21 January 2019 23:12