Ionuț Georgescu, noul manager al Stelei CSM EximBank București


Anunțul a fost făcut de către Georgescu prin intermediul unei rețele de socializare

Ionuț Georgescu va fi noul manager al echipei Steaua CSM EximBank București. Anunțul a fost făcut de către fostul președinte al lui CSU Ploiești, prin intermediul unei postări pe pagina personală de facebook.

„Plec la Steaua CSM Eximbank Bucuresti pentru un proiect pe termen lung, ce visează performanța unei echipe și succesul baschetului în societatea românească! Merg să lucrez alături de niște oameni pe care îi cunosc și de care mă leagă o viziune comună a fenomenului. Vreau să devin din ce în ce mai bun în ceea ce fac, să mă dezvolt ca om de baschet și, mai ales, pur și simplu, ca om.”

De asemenea, Georgescu s-a adresat și iubitorilor sportului cu mingea la coș din județul Prahova.

„Vreau să le promit ploieștenilor că voi susține orice proiect al lui CSU Ploiești sau CSM Ploiești de a păstra baschetul ploieștean pe harta României. Vreau să îi rog pe toți suporterii, oamenii iubitori de baschet, care s-au mândrit 13 ani cu Asesoft, juniorii ploieșteni și pe jurnaliștii puțini dar sufletiști să rămână aproape de acest sport și de echipa care sper din suflet că va exista! Rog autoritățile locale să nu vadă retragerea Asesoft din baschet ca pe un sfârșit ci ca pe un nou început pe care trebuie să și-l asume! Pentru Ploiești, pentru oamenii alături de care voi ieși sâmbătă pe bulevard, pentru acest fenomen care rămâne moștenire orașului...”

Născut pe 25 iulie 1988, Georgescu a ocupat, în ultimii 10 ani, diverse funcții în staff-ul administrativ al lui CSU Ploiești. 

Situația dificilă a actualei campioane îl determină pe Georgescu să își continue activitatea alături de un alt club.

*Foto: Mirela Oprea



Citește ultimele știri despre CSA Steaua București

Paul Olar / 17 June 2015 / 0:24


Galerie foto


0 
Rahat sa fie ca muste se gasesc 
17 June 2015 01:21
Dunk cam repede!!
1 
Dle.Georgescu,cam repede ai parasit corabia!!!Poate trebuia sa te zbati mai mult pentru a reusi pastrarea Asesoft-ului in LNMB dar se pare ca interesul personal a primat in cazul tau.Sincer,nici nu vad la care alta echipa puteai sa mergi,probabil va urma Sjarto si Burlacu si Steaua va fii noua Asesoft.Speram ca nu si noii asehoti!!!!Personal,consider o pierdere retragerea Ploiestiului penru ca vor fi mai putine echipe in LNMB si ma uimeste dezinteresul autoritatilor locale fata de sport,poate putinele lucruri cu care Romania mai scoate capul cu cinste in afara granitelor.Se gasesc bani pentru orice,numai pentru sport nu!!!!1Din pacate........... 
17 June 2015 06:46
sorin cineva a investit in tine
0 
Repede sau nu,ii parasesti pe cei care te-au scos din anonimat.De bun simt mi se parea sa stai si sa incerci sa construiesti ceva de la zero.Simplu si curat.Dupa 10 de ani de experinta in acest domeniu,acum era momentul sa-ti arati adevarata valoare.Asta este?  
17 June 2015 10:05
costinm Ce repede sariti
0 
Pentru ca oricare din voi, cand ramane fara job, face voluntariat vreo 2 ani. Eu nu stiu cum va suportati cand va vedeti in oglinda.
Ionut era una din singurele urme de decenta din stafful Asesoft si a facut destule nu doar pentru baschet in Ploiesti, ci si pentru oras in sine. Faptul ca pleaca la o alta echipa nu inseamna decat ca si-a facut treaba bine pana acum si ca cine a avut ochi a vazut asta. 
17 June 2015 10:30
cione77 Ionutz Georgescu
0 
Sunt perfect de acord cu antevorbitorii/scriitorii mei cu urmatoarele amendamente :
1. Ca si ploiestean ce se afla , ionutz ar fi trebuit mai intai sa astepte anuntarea transferului sau dupa meeting-ul planificat tot de el pe bulevardul castanilor din orasul natal.
2. Se demonsteaza inca odata teoria conform careia sobolanii si capitanul parasesc primii corabia ( alegetzi voi cine-i ionutz ) .
3. Nascut crescut in curtea asesoft-ului .... marea dezamagire a acestei veri : ionutz "interes" geor... blahhhhh 
17 June 2015 11:11
danb61 titlu
-3 
Stanescu,Georgescu,burlacu,frb,Lecca,Abramescu-Steaua campioana! 
17 June 2015 11:14
carlos_cj Steaua - Asesoft
1 
Bun asa... :) Burlacu, Levi, Georgescu... Nu cumva sa-l uitati pe Iacobescu, ca fara el nu aveti farmec 
20 June 2015 15:51

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Opinie. Cinci jucători pe care aș fi vrut să îi văd în competițiile individuale. Video
Motivul pentru care au lipsit mai multe nume importante din LNBM la dunk contest și concursul de 3 puncte 
Team Bobe câștigă All Star Game 2019 după un meci în care s-au marcat 213 puncte
Show-ul de lasere video, momentele amuzante și concursurile individuale spectaculoase au completat acest eveniment. Video 
Goran Gajovic: „Când eram mic idolul meu era Pedja Stojakovic”
Muntenegreanul a câștigat concursul de 3 puncte, după o finală dramatică cu Dragan Zekovic. Video 
Bobe Nicolescu a fost desemnat MVP-ul All-Star Game LNBM
„A fost o sărbătoare a baschetului”. Jucătorul Oradiei a explicat și ce va face cu banii câștigați 
Video. Kevin Hardy, campion la dunk contest: „A fost un sentiment grozav să am familia lângă mine”
Hardy a ajuns la al treilea concurs câștigat în România, după cele din 2016 și 2017 
Goran Gajovic a câștigat concursul de 3 puncte din cadrul LNBM All-Star Game
Jucătorul Craiovei a trecut în finală de Dragan Zekovic. Video 
O nouă sală polivalentă va fi construită la Pitești
Cum va arăta arena de 21 de milioane de euro. Video 
Mircea Cristescu: „All Star Game-ul este singura sărbătoare a baschetului din România”
Printre surprizele pregătite de organizatori se numără un show de slam-dunk al unor americani care au colaborat cu NBA (Video) 
Kevin Hardy și Kris Richard se vor duela și în concursul de slam dunk contest de la LNBM All-Star Game
Porter Troupe va participa la concursul de 3 puncte, alături de patru ex-iugoslavi 
Un scurt istoric al confruntărilor dintre U-BT Cluj-Napoca și CSM CSU Oradea din fazele eliminatorii
Cele două echipe s-au întâlnit de trei ori în playoff, de două ori în finala Cupei și de două ori în Supercupă 
ydesh_apu Bine organizat
0 
Mie mi-a placut. Poate prea lung pentru cei care nu mananca baschetul pe paine. Organizare buna, mai putin restrictia de a utiliza parcarea subterana. 
click pt. Articol 20 April 2019 15:39
@lexCSU Kevin
0 
Bravo Kevinut, desi nu a fost cea mai reusita demonstratie a ta, cu siguranta poti mai mult si ai aratat asta, te iertam pentru meciul facut aseara :)  
click pt. Articol 19 April 2019 23:05
0 
Cred ca se refera la faptul ca banii sunt alocati strict din punct de vedere politic, nepunand mai intai performantele sportive ale anumitor orase. Adica sunt echipe care merita mai mult ca altele sa aiba o sala mai mare si mai moderna datorita rezultatelor obtinute in timp(si a suporterilor, binenteles, ca pana la urma ei sunt adevaratii beneficiari), dar nu primesc pentru ca acele orase sunt conduse de alte partide fata de cel de la guvernare. 
click pt. Articol 19 April 2019 22:22
0 
Nu inteleg de unde provine frustrarea ta? Stadionul vostru nu a beneficiat de fonduri de la Guvern? Adica de la pitesteni, craioveni, sibieni si oradeni? Sau vedem doar intr-o singura directie ? 
click pt. Articol 19 April 2019 22:08
u66 U100
0 
Halal eveniment special ati pregatit fanilor uisti. Rusine in primul rand staffului echipei si apoi echipei de mercenari. 
click pt. Articol 19 April 2019 18:11
vass bela Felicitari ?!
0 
Jim, feliciti Pitestiul pt ca guvernul le face sala ?! Cum a zis north.finder, e o treaba pt adunat voturi, iar banii vin integral de la buget, adica si de la sibieni, oradeni, clujeni samd . Daca investitia era a autoritatilor locale,fie si partial, meritau intr-adevar felicitari, dar asa ... Sunt clujean, dar oare Oradea sau Sibiul n-ar merita si ei o sala de 5000 locuri, platiti de la buget ? Ba da, dar penalii cheltuiesc banii tarii numai in anumite zone, cu simpatii pesediste, iar cei care contribuie cel mai mult la bugetul tarii, sunt neglijati cu nerusinare !!! 
click pt. Articol 19 April 2019 17:23
0 
Inca un proiect "Praf in ochii alegatorilor" pe care actualul guvern il promite. Probabil spera la ceva votanti in plus cu ocazia campaniei electorale pentru europarlamentare. Guvernul ar trebui termine intai proiectele incepute, spre exemplu noua sala de sport de la Oradea, la care s-a oprit finantarea la nici o luna de zile dupa inceperea lucrarilor. Suntem satui de proiecte, tara asta are nevoie de altceva decat de proiecte, de 30 de ani tot facem proiecte dar nu mai apar realizarile. Nu mai muscati toate momelile astea electorale. 
click pt. Articol 19 April 2019 16:39
0 
Ar fi binevenita la Pitesti. Proiectul e minunat si e pentru Str. Basarabiei, nicidecum langa Sala Sporturilor. 
click pt. Articol 19 April 2019 13:10
0 
Ca sa fim carcotasi, video-ul arata bine, situatia din teren e cu totul alta. Daca va fi construita acolo, spatiul dinte cladirile existente e exact cat un teren de fotbal, nici vorba de parc si copacei. Apoi daca tinem cont ca sala din Cluj a costat ~42 milioane lei .... sa dai dublu pt o capacitate mult mai mica ...  
click pt. Articol 19 April 2019 12:45
Jim Felicitari
0 
Bravo Pitesti. La Sibiu primaria doarme pe bani. 
click pt. Articol 19 April 2019 11:49