Ionuț Georgescu, noul manager al Stelei CSM EximBank București


Anunțul a fost făcut de către Georgescu prin intermediul unei rețele de socializare

Ionuț Georgescu va fi noul manager al echipei Steaua CSM EximBank București. Anunțul a fost făcut de către fostul președinte al lui CSU Ploiești, prin intermediul unei postări pe pagina personală de facebook.

„Plec la Steaua CSM Eximbank Bucuresti pentru un proiect pe termen lung, ce visează performanța unei echipe și succesul baschetului în societatea românească! Merg să lucrez alături de niște oameni pe care îi cunosc și de care mă leagă o viziune comună a fenomenului. Vreau să devin din ce în ce mai bun în ceea ce fac, să mă dezvolt ca om de baschet și, mai ales, pur și simplu, ca om.”

De asemenea, Georgescu s-a adresat și iubitorilor sportului cu mingea la coș din județul Prahova.

„Vreau să le promit ploieștenilor că voi susține orice proiect al lui CSU Ploiești sau CSM Ploiești de a păstra baschetul ploieștean pe harta României. Vreau să îi rog pe toți suporterii, oamenii iubitori de baschet, care s-au mândrit 13 ani cu Asesoft, juniorii ploieșteni și pe jurnaliștii puțini dar sufletiști să rămână aproape de acest sport și de echipa care sper din suflet că va exista! Rog autoritățile locale să nu vadă retragerea Asesoft din baschet ca pe un sfârșit ci ca pe un nou început pe care trebuie să și-l asume! Pentru Ploiești, pentru oamenii alături de care voi ieși sâmbătă pe bulevard, pentru acest fenomen care rămâne moștenire orașului...”

Născut pe 25 iulie 1988, Georgescu a ocupat, în ultimii 10 ani, diverse funcții în staff-ul administrativ al lui CSU Ploiești. 

Situația dificilă a actualei campioane îl determină pe Georgescu să își continue activitatea alături de un alt club.

*Foto: Mirela Oprea



Citește ultimele știri despre CSA Steaua București

Paul Olar / 17 June 2015 / 0:24


Galerie foto


0 
Rahat sa fie ca muste se gasesc 
17 June 2015 01:21
Dunk cam repede!!
1 
Dle.Georgescu,cam repede ai parasit corabia!!!Poate trebuia sa te zbati mai mult pentru a reusi pastrarea Asesoft-ului in LNMB dar se pare ca interesul personal a primat in cazul tau.Sincer,nici nu vad la care alta echipa puteai sa mergi,probabil va urma Sjarto si Burlacu si Steaua va fii noua Asesoft.Speram ca nu si noii asehoti!!!!Personal,consider o pierdere retragerea Ploiestiului penru ca vor fi mai putine echipe in LNMB si ma uimeste dezinteresul autoritatilor locale fata de sport,poate putinele lucruri cu care Romania mai scoate capul cu cinste in afara granitelor.Se gasesc bani pentru orice,numai pentru sport nu!!!!1Din pacate........... 
17 June 2015 06:46
sorin cineva a investit in tine
0 
Repede sau nu,ii parasesti pe cei care te-au scos din anonimat.De bun simt mi se parea sa stai si sa incerci sa construiesti ceva de la zero.Simplu si curat.Dupa 10 de ani de experinta in acest domeniu,acum era momentul sa-ti arati adevarata valoare.Asta este?  
17 June 2015 10:05
costinm Ce repede sariti
0 
Pentru ca oricare din voi, cand ramane fara job, face voluntariat vreo 2 ani. Eu nu stiu cum va suportati cand va vedeti in oglinda.
Ionut era una din singurele urme de decenta din stafful Asesoft si a facut destule nu doar pentru baschet in Ploiesti, ci si pentru oras in sine. Faptul ca pleaca la o alta echipa nu inseamna decat ca si-a facut treaba bine pana acum si ca cine a avut ochi a vazut asta. 
17 June 2015 10:30
cione77 Ionutz Georgescu
0 
Sunt perfect de acord cu antevorbitorii/scriitorii mei cu urmatoarele amendamente :
1. Ca si ploiestean ce se afla , ionutz ar fi trebuit mai intai sa astepte anuntarea transferului sau dupa meeting-ul planificat tot de el pe bulevardul castanilor din orasul natal.
2. Se demonsteaza inca odata teoria conform careia sobolanii si capitanul parasesc primii corabia ( alegetzi voi cine-i ionutz ) .
3. Nascut crescut in curtea asesoft-ului .... marea dezamagire a acestei veri : ionutz "interes" geor... blahhhhh 
17 June 2015 11:11
danb61 titlu
-3 
Stanescu,Georgescu,burlacu,frb,Lecca,Abramescu-Steaua campioana! 
17 June 2015 11:14
carlos_cj Steaua - Asesoft
1 
Bun asa... :) Burlacu, Levi, Georgescu... Nu cumva sa-l uitati pe Iacobescu, ca fara el nu aveti farmec 
20 June 2015 15:51

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!


Din aceeaşi categorie...
CSM Târgu Mureș învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București
CSM Târgu Mureș învinge pe CN „Aurel Vlaicu” București la o diferenţă de 77 puncte 
CSM Mediaș a câștigat la Voluntari după prelungiri
Titus Nicoară a bifat cea mai bună prestație personală a sezonului 
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu
CSM Focșani învinge pe ACS Târgu Jiu la o diferenţă de 3 puncte 
CSM CSU Oradea câștigă clar în Trivale
Elevii lui Cristian Achim au avut un sfert trei de excepție, în care au marcat 43 de puncte 
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești
CSM CSU Oradea învinge pe BCM U FC Argeș Pitești la o diferenţă de 20 puncte 
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București
CSM VKSC Miercurea Ciuc învinge pe CS Agronomia București la o diferenţă de 8 puncte 
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj
CSM Phoenix Galaţi învinge pe CS Universitatea Cluj la o diferenţă de 49 puncte 
Monyea Pratt a fost cel mai bun marcator al lui BC CSU Sibiu în derby-ul cu U-BT Cluj-Napoca
Patru sibieni au înscris împreună 68 de puncte 
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București
CS Municipal Sighetu Marmației învinge pe Rapid București la o diferenţă de 13 puncte 
Daniel Ioniță: „Putem face o surpriză plăcută”
Tânărul baschetbalist al lui Dinamo a comentat duelul cu Steaua, echipă la care și-a petrecut junioratul 
Buzestii @Renal
0 
Indiscutabil nu avem palmaresul vostru,no comment!In privinta spectatorilor esti insa in mare eroare,sala aia goala tot aduna mai multi oameni decat aia plina de la voi,ca sa nu mai spunem ca in vreo doi ani la Craiova la baschet au venit mai multi spectatori decat ati strans voi in intreaga existenta(ca fapt divers,cu o Constanta ciuca batailor,avand doar 2 straini in echipa,s-a jucat cu 4000 de oameni in tribune)... 
click pt. Articol 17 November 2018 22:08
Buzestii Zici tu?
0 
Stimabile,de apreciat ca o fac atunci cand sunt indreptatiti,oamenii s-au prins ca niste capuse paraziteaza ordinar de cativa ani echipa si iau atitudine,ca e pe banii lor,foarte foarte bine ca s-au trezit!Dar iti dau si tie dreptate,daca voi va simtiti bine sa va complaceti intr-o situatie similara,nu vad de ce s-ar baga altii in seama sa va deschida ochii. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:59
gyke Pitești
0 
Chiar nu vreau să răsucesc cuțitul în rană, că am tot zis de vreo 2 luni că echipa nu e bine alcătuită. Dar... să iei 43 de puncte într-un singur sfert la tine acasă este nepermis. Ceva măsuri trebuie luate, cu cât mai repede cu atât mai bine, pentru voi...  
click pt. Articol 17 November 2018 21:40
andrac @Renan
0 
Bravo, omule! Sa le inchidem gura acestor oameni. Echipa a pierdut, nu e un capat de tara. Cred ca problema e la PG. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:37
andrac Oltenii
0 
Asta e caracterul olteanului. Vedeti-va de treaba voastra, domnilor. Lasati-l pe “mini” Nini, conducerea si echipa de aici. De cand citesc acest site, nu imi amintesc alti comentatori care sa critice propria conducere asa cum o faceti voi. Stati jos ca stati bine. Pacat de echipa frumoasa de acolo. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:35
Renan Prietene
0 
Vezi'ti de echipa ta, mai bine. Noi nu suntem o echipă la nivelel celor de top din LNBM in ultimii ani, dar in comparație cu Craiova, avem un campionat castigat, o cupă, o supercupa. In plus, nu a injurat nimeni Oradea. A fost un protest al galeriei de fotbal impotriva conducerii orasului. In plus, rezultate n am prea avut in ultimii ani, dar am jucat meci de meci cu sala plina si o atmosferă frumoasă. La Craiova anii trecuți, batea vantul in sală. 
click pt. Articol 17 November 2018 21:35
Tommy Pitesti
0 
Va meritati soarta din toate punctele de vedere !In primul rand atitudinea voastra,a suporterilor,o atitudine mizerabila ,ati injurat tot meciul,a auzit o tara intreaga cat de civilizati sunteti voi.In al doilea rand,din cate se pare,acea femeie care a intrat pe parchet era sub influenta bauturilor alcoolice,iar asta spune multe!Sa primesti peste 100 de puncte la tine acasa,se poate numi VIOL cu publicul! Antrenorul vostru,mini NINI,e slab rau de tot ,pacat de faptul ca aveti 2-3 jucatori buni,care din pacate nu pot face mai mult pt voi!! Schimbati-va din temelii dragi pitesteni,fiindca pana in acest moment sunt o dezamagire pt suporterul care iubeste acest fenomen! 
click pt. Articol 17 November 2018 21:16
0 
Eu cred că Nini e veriga slabă, a luat conducerea echipei de gugulani, adevărul e că dacă-i privești cu atenție pe băieții din conducere când stau pe bancă la meciuri nu e greu să-ți dai seama că au capul gol și burta plină, a semnat un contract beton iar acum e la plici.  
click pt. Articol 17 November 2018 19:49
Renan Foarte slabi.
0 
Oradea superioara, dar sa primesti 101 pct acasa, e rusinos. Sa iei 43 de pct in sfertul 3, cred ca e si o problemă de pregătire fizică. Nu ne aparam deloc, nu există determinare. La începutul sezonului credeam ca vom avea banca lungă dar Paliciuc si Orbeanu i am adus sa i tinem pe bancă, mai bine adoptam strategia Craiovei, cu 6 jucatori u23. Jeremic ori e intr o scadere de forma, ori nu stim sa l jucăm, nu i motorul echipei, cum era la Timisoara. Mă asteptam la un lot mult mai bine alcatuit. Cred că daca nu schimbam ceva cat mai repede, același loc 6 il vom ocupa. 
click pt. Articol 17 November 2018 19:03
0 
Un hot și un mincinos. Un nevertebrat, fara caracter , fara personalitate, fara nici un alt scop decât cel de a spala banii celor care l-au pus în funcție. 
click pt. Articol 17 November 2018 09:11