Probleme serioase pentru Andrii Kalnichenko?


Jucătorul a efectuat un RMN pe cord, iar rezultatul va sosi astăzi

După accidentarea lui Branko Jorovic, U-Banca Transilvania primește o nouă veste îngrijorătoare. Andrii Kalnichenko are șanse minime să joace duminică la Sibiu, conform spuselor lui Marcel Țenter. Tehnicianul a dat de înțeles că problemele ex-sovieticului sunt cât se poate de serioase, Kalnichenko efectuând ieri un RMN pe cord.

“După cum ştiţi, Jorović nu va mai juca în acest sezon, Kalnichenko este incert pentru meciul de la Sibiu. Sper să nu fie nimic grav, ne rugăm pentru el, pentru sănătatea lui, să fie totul în regulă. Kalnichenko a făcut joi seara un RMN special pe cord şi astăzi vom şti exact ce se întâmplă cu el”, a spus Țenter, potrivit u-bt.ro.

Reamintim faptul că Andrii a ratat duelul de săptămâna trecută cu Steaua CSM EximBank din cauza unui puseu de tensiune.

Extrema a bifat 16 prezențe în actuala stagiune de Ligă Națională, remarcându-se cu medii de 7.3 puncte, 2.8 recuperări și 1.1 pase decisive, cu 7.9 în dreptul eficienței.

*Foto: Andor Marton



Citește ultimele știri despre U BT Cluj-Napoca
Vizualizează pagina personală a jucătorului Andrei Kalnichenko

Paul Olar / 04 March 2016 / 14:30


Galerie foto


free62 free62
0 
Daca nici Andrii nu mai poate juca, din punctul meu de vedere ar trebui sa ne luam demn si decnet gandul de la finala...sigur se poate intampla, dar ar fi o minune. Inca o schimbare ar destabiliza tot angrenajul si eu cred ca e aproape imposibil sa ii gasesti inlocuitor de acelasi nivel acum, pt ca el e un juctaor extraordinar de polivalent si disciplinat dincolo de executiile de moment. El chiar joaca pt echipa si nu pt el. 
04 March 2016 19:00
icsabex "Nema" schimbari
0 
Nici nu se mai pot face schimbari, perioada de transferuri a trecut. Sau gresesc? 
04 March 2016 20:24
0 
Ai dreptate. Dupa 28 februarie nu se mai pot face schimbari in lot. 
04 March 2016 20:29
free62 free62
0 
Eh ceva imi spune ca se vor mai putea face, fie inainte de playoff sau candva...in Romania exista derogari si de la baut apa. Oricum e o aberatie sa poti schimba 6 jucatori pana in 28 februarie si dupa aia sa nu poti. Pai daca se rup 2 straini inainte de playoff ce se intampla la o echipa? Daca e sa aducem petarde tot vom aduce si cu si fara restrictii la transferuri pt ca nu exista scouting si mai ales nu exista bani.

Oricum la SIbiu va fi infernal, o sa ne fugareasca aia de o sa scoata sufletul din echipa lui U. Fara Jucan, fara Andrei, fara Jorovic si cu doi juctaori adusi peste noapte, neintegrati, in conditiile in care la o echipa care se bazeaza pe defensiva asta e un lucru extrem de important. Ca sa faci fata la o astfel de situatie trebuie noroc. Ca sa nu mai discutam ca dupa aia vine Oradea...din pacate ploua cu accidentari la Cluj in ultimele sezoane. Pacat ca echipa a fost in crestere, au fost sperante mari si reale, totul parea ca incepe sa se lege si acuma a ramas optimismul 
04 March 2016 23:47

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
Daniel Ewing Jr., un alt jucător care nu va continua la BC CSU Sibiu
Clubul sibian a anunțat oficial despărțirea de jucătorul american 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
BC Mureș a intrat oficial în faliment
Clubul avea datorii de 4,4 milioane de lei către baschetbaliști, parteneri și autorități. Document 
Sherwood Brown rămâne jucătorul lui SCM Timișoara
Americanul continuă în Banat 
Iuri Fraseniuc continuă în LNBM alături de BCM U Pitești - Surse
Jucătorul cu dublă cetățenie revine la alb-violeți după 4 sezoane 
BC CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Monyea Pratt
Jucătorul american pleacă de la vicecampioana României după două sezoane 
Troy Franklin Jr, noul fundaș al lui SCM Timișoara
Americanul a încheiat sezonul precedent în Bulgaria 
Maksim Sturanovic rămâne pentru încă un sezon la BCM U Pitești
Sârbul este primul jucător anunțat de argeșeni 
0 
Ma refeream la TM. Pt ei downgrade momentan... 
click pt. Articol 16 July 2019 20:23
u1919cj ultimul an de U23
0 
E la ultimul an de U23. Ce sa faca, sa astepte incheierea carierei cu medii de 1 min pe meci? Merge si incearca la o echipa unde sau creste si poate continua dupa U23 baschetul sau se lasa linistit.
Sper ca U sa aiba tupeu sa aduca jucatori de la U18 (sau chiar U16) asa cum au facut-o cu Kuti. Ce sens are sa tii jucator de 22 de ani pe banca tot sezonul. 
click pt. Articol 16 July 2019 15:41
studentU la momentul acesta
0 
un down grade evident dar daca primeste minute in 1-2 ani va creste si el destul de mult in evolutii.

multa bafta!
 
click pt. Articol 16 July 2019 08:52
gyke :)))
0 
Pai pe principiul aplicat la Jeremic, primul care ar trebui sa plece e Nini... 
click pt. Articol 15 July 2019 19:47
0 
La Pitesti, Mures si Steaua a jucat chiar bine, la Craiova a avut un sezon mai modest, care nu cred ca se va repeta anul acesta.
Sub panouri pitestenii au fost destul de subtiri si slabuti anul trecut, eu zic ca acest transfer e clar unul reusit.

Eu i-as mai tine pe Carson, Bishop, Bailey care mi s-au parut constanti, ceilalti m-au dezamagit. Korniyenko foarte inconstant, Siriscevic de multe ori accidentat, Jeremic a clacat mereu in momente importante. 
click pt. Articol 15 July 2019 19:24
0 
si eu sunt de aceeasi parere cu pasalic..cu jeremic stiu ca au existat ceva negocieri 
click pt. Articol 15 July 2019 18:39
Buzestii Sincer
0 
Nu e genul de jucator pe care l-as dori,plus ca este scump.Conform naravurilor conducerii intuiesc ca il vom aduce pe Pasalic. 
click pt. Articol 15 July 2019 18:37
Renan @Buzestii
0 
Jeremic, ajunge la Craiova?:) 
click pt. Articol 15 July 2019 18:29
Buzestii @andrac
0 
Nu inteleg de ce te inflamezi asa.Da,omul a glumit,are motive intemeiate sa o faca,nu a jignit pe nimeni,trebuia cumva sa iti ceara acordul?Fraseniuc din sezonul trecut nu e nici macar umbra celui care a evoluat la voi sau Steaua si daca vrei,punem prinsoare ca nu-l mai aduce nimeni la o forma rezonabila,dar e dreptul vostru sa credeti ca ati facut o afacere.Cum deasemenea e dreptul nostru sa luam atitudine fata de un management de praduitori care aduce jucatori la kg si parandarat,iar voi,daca asa considerati,sa fiti pasivi sau sa acceptati o ipotetica situatie de acest fel la clubul vostru.Ca fapt divers si opinie personala,agitatia e cu atat mai putin justificata cu cat se pare ca podiumul editiei viitoare e deja arvunit si numai un sezon de mare exceptie al outsiderelor ar putea produce vreo surpriza. 
click pt. Articol 15 July 2019 17:56
sebi12 meh,nu prea
0 
fraseniuc e bun doar daca te gandesti ca isi "asuma"faulturile.imi aduc aminte ca acum 2 sezoane inainte sa plece la steaua ,era destul de ok,.poate fi folositor daca ajunge la o conditie fizica decenta,la noi la forma lui fizica din sezonul acesta numai bun n a fost :) 
click pt. Articol 15 July 2019 17:49