Szabolcs Santa face cel mai bun meci al sezonului


Pivotul a evoluat excelent în duelul cu Dinamo

CS Energia Târgu Jiu a întrerupt seria de rezultate negative și a învins sâmbătă pe Dinamo București. Confruntarea disputată la Sala Voievod Litovoi s-a încheiat la scorul de 84-79.

Gorjenii au impresionat prin dăruire și au învins un adversar calificat în Final Four-ul Cupei României. Dintre baschetbaliștii olteni, o impresie plăcută a lăsat Szabolcs Santa.

Pivotul s-a remarcat cu un double-double, din moment ce a contabilizat 22 de puncte și 11 recuperări. Aruncând o privire pe statistică, observăm faptul că sportivul originar din Târgu Mureș a strâns 9/11 din acțiune, respectiv 4/7 de la nivelul liniei de pedeapsă.

Totodată, Santa a recuperat 11 mingi și a strâns o pasă decisivă, respectiv o recuperare, statisticile sale formând un indice al eficienței de 32.

*Foto - Alin Peptan/csenergia.ro



Citește ultimele știri despre CS Energia Târgu Jiu
Vizualizează pagina personală a jucătorului Szabolcs Santa
Află toate informațiile redactate despre confruntarea dintre CS Energia Târgu Jiu vs CS Dinamo Știința Bucureşti

Paul Olar / 14 March 2016 / 14:00


Galerie foto


free62 free62
0 
Al carierei chiar...:) 
14 March 2016 15:50
-2 
La cum a jucat Dinamo și eu dădeam 15 pct....păcat ca nu suntem corecți meci de meci...dar e normal.... trăim în România. 
14 March 2016 16:18
alin67 cum a jucat?
0 
Ai vazut meciul? A jucat mai bine sau mai prost decat cu Medias, Timisoara sau Galati? 
14 March 2016 17:26
cronicaru Am vazut
0 
Din pct meu de vedere Dinamo a lăsat spații, nu a pus presiune, nu s a aparat....parcă erau fără vlagă...noi eram retrogradati de mult dar ideea este de a respecta competitia in sine....oricum respect Energia. 
14 March 2016 19:39
alin67 respect?!!!
1 
Dinamo este intr-o scadere evidenta de forma. Marinov, care pana nu demult era unul dintre cei mai buni jucatori din liga,este in ultimul timp doar o umbra a celui ce a fost. Am fost la meci si crede-ma, daca as fi observat cea mai mica urma de "predare deliberata" nu as mai fi scris nimic aici. Nu neg ca au fost mai relaxati,asa cum au fost si Khimik,si Galatiul si Mediasul, relaxare care le-a permis jucatorilor Energiei sa evolueze peste asteptari si sa aiba sansa lor (mai mare sau mai mica), in fiecare din aceste meciuri. In plus, asa cum am mai amintit, prin aceasta infrangere Dinamo nu mai este sigura de calificarea in Play Off,existand sanse (bunicele) ca Timisoara sa-i ia locul. 
14 March 2016 19:55
cronicaru @alin67
-1 
fiecare cu opinia lui...chiar nu are sens, din punctul meu de vedere, sa ne contram aiurea...oricum pentru mine a fost ultimul meci live din sezonul acesta din Romania...de miercuri sunt la Munchen unde m-am mutat un an...voi fi suporterul lui Bayern si chiar nu ma mai intereseaza SUPERLIGA NOASTRA !!! Also viel Gluck und Tschuss !!! 
14 March 2016 21:01
Buzestii @canguru
1 
Cum e,prietene?Iti mai aduci aminte ce-ti spuneam la inceputul sezonului,dupa startul in tromba al lui Mimamo? 
14 March 2016 21:13
alin67 drum bun si succes
1 
Tocmai de aceea puteai  
14 March 2016 21:14
alin67 scuze...
1 
... sa te abtii sa scrii asa ceva despre acest meci.  
14 March 2016 21:16

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Milos Komatina, al treilea străin care se întoarce din echipa de anul trecut a celor de la SCM Timișoara
Muntenegreanul a fost confirmat de site-ul oficial al clubului bănățean pentru al 4-lea sezon consecutiv 
Dragoș Diculescu a suferit o entorsă în partida cu Finlanda de la Europeanul U20 – divizia B din Portugalia
Internaționalul român va rata restul turneului și cel mai probabil și meciurile naționalei mari din precalificările EuroBasket 2021 
Cătălin Burlacu revine pe prima scenă a baschetului românesc
Fostul căpitan al lui Asesoft o va antrena pe CSA Steaua București 
Tudor Gheorghe rămâne jucătorul lui BCM U Pitești pentru încă un sezon
Al treilea nume confirmat de formația din Trivale pentru stagiunea viitoare 
Maksym Korniienko se desparte de BCMU FC Argeș Pitești
Ucraineanul se întoarce la Dnipro după șase ani 
Zona Transferurilor 2019 - Liga Națională de Baschet Masculin
Toate mutările făcute de echipele din România în această pauză competițională 
Andrija Bojic va juca pentru CSO Voluntari
Sârbul revine în LNBM, după experiența de la Poli Iași 
CSU Sibiu a anunțat despărțirea de Justas Tamulis
Lituanianul a fost cel mai bun marcator al ardelenilor în sezonul recent încheiat 
SCM Timișoara i-a găsit înlocuitor de la U-BT Cluj-Napoca lui Dragoș Diculescu
Anders Abu Teir a semnat cu bănățenii 
BCM U Pitești a confirmat transferul lui Iuri Fraseniuc
Baschetbalistul în vârstă de 32 de ani revine în Trivale după 4 ani 
mikki pacat ca era in forma..
0 
multa sanatate si revenire rapida pe parchet!!! 
click pt. Articol 18 July 2019 16:28
mikki bun jucator, cu potential de crestere....
0 
cu aruncare precisa, patrundere buna..mi l-as dori la Oradea dar cred ca doar Barnette va mai veni acum.. la Cluj, nu stiu ce sa zic dar nu cred. o fi stiind clubul ceva daca-i ureaza sa-l vada in curand intr-un campionat puternic.. 
click pt. Articol 18 July 2019 16:25
niku25 Doar in Bucuresti.
0 
Asta da tupeu....sa nu mai joace in Bucuresti ca nu vrea nimeni sa faca echipa in Ploiesti..este STEAUA BUCURESTI si trebuie sa joace in BUCURESTI,oricine ar veni la echipa. 
click pt. Articol 18 July 2019 15:40
man_08 Bafta Cataline !
0 
Avand in vedere ca locuieste, impreuna cu familia, intr-o localitate de langa Ploiesti si are o afacere in orasul unde a cunoscut marile performante, cred/sper ca Steaua Bucuresti o sa joace meciurile de pe teren propriu la Ploiesti ( oras unde un primar cretin si un consiliu local potrivnic sportului de performanta au facut tot posibilul si au reusit ca nici un sport de echipa sa nu aibe reprezentante la nivel de seniori). S-a vazut si la meciul nationalei de seniori ca ploiestenilor le e dor de baschetul de performanta. La meciurile de juniori ale echipelor locale(desi nu exista echipe cu mari performante nationale) se strang destul de des chiar si 1000 spectatori. 
click pt. Articol 18 July 2019 13:56
mikki la despartirea Stelei de Sasa Ocokoljic, TB
0 
confirma din surse existenta negocierilor Stelei cu un fost renumit international roman..iar Gyke l-a indicat pe respectivul ca fiind Burlacu..  
click pt. Articol 18 July 2019 13:48
0 
parca anticipa mutarea 
click pt. Articol 18 July 2019 13:39
Tommy T.Gheorghe
0 
Un jucator decent.Este o alegere buna facuta pt ambele tabere! Pitesti va avea un jucator ok pt regula u 23,iar jucatorul se va bucura de minute multe pe parchet! 
click pt. Articol 17 July 2019 23:30
0 
Mi-a placut Gheorghe. Ne mai trebuie un U23 pe langa Maciuca (daca ramane). 
click pt. Articol 17 July 2019 23:25
0 
Normal sa rămână. Mă aștept la un sezon mai consistent din partea lui. Conteaza foarte mult minutele pe care le a jucat sezonul trecut. Cred că mai avem nevoie de un u23, pentru ca Maciuca cred ca i încă prea crud. Korniienko si Bailey nu vor continua. Să vedem cu ce i vom inlocui. 
click pt. Articol 17 July 2019 19:53
underCat gata cu vestile proaste
0 
bine, ar putea pleca la Oradea sau Cluj, dar asta e alta poveste. Daca intr-adevar s-a negociat pana acum inseamna ca mai asteptam pana aflam inlocuitorul.  
click pt. Articol 17 July 2019 18:46