Tunde Kilin, făcută KO (Video)


Fault extrem de dur încasat de fundașul lui Sepsi în partida cu Olimpia Brașov

tunde kilin sepsi sfantu gheorghe

Sepsi Sfântu Gheorghe a reușit o victorie clară în derbyul ultimei etape din LNBF, scor 89-52 în compania celor de la Olimpia Brașov.

Starea de nervozitate a oaspetelor a fost destul de vizibilă, în special pe final de meci. În ultimul sfert elevele lui Dan Calancea au pierdut cu 28-10. Ultimele 10 minute au început foarte prost pentru ele. Încă de la prima fază de atac, Aliyyah Handford a fost eliminată după un fault extrem de dur la Tunde Kilin.

Pe imagini se poate vedea cum Tunde o urmărește pe semicerc pe Handford, iar americanca este forțată să renunțe în cele din urmă la minge din cauza defensivei sufocante a adversarei. Din frustrare, Aliyyah îi dă un cot în gură adversarei sale.

Kilin s-a ridicat cu greu cu ajutorul unei colege, în timp ce adversara a fost descalificată pe loc din meci.

După acest gest Handford riscă acum să fie suspendată la duelul din următoarea etapă, în compania celor de la CST BC Alexandria, ceea ce ar reprezenta o lovitură pentru Dan Calancea, dacă ținem cont că americanca are medii de 19,1 puncte, 4,3 recuperări și 3,1 pase decisive pe întâlnire.

După acest meci Sepsi Sic își continuă parcursul perfect, fiind pe primul loc cu 14 victorii din tot atâtea partide. De partea cealaltă, Olimpia Brașov are 7 victorii și 6 înfrângeri.

*foto: captura facebook/Gyurkó-Henning Balázs



Citește ultimele știri despre ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe
Citește ultimele știri despre Olimpia CSU Braşov
Vizualizează pagina personală a jucătorului Tunde Kilin
Vizualizează pagina personală a jucătorului Aliyyah Handford

Eduard Popa / 22 January 2018 / 7:35


Galerie foto


laca1968 Idioata
1 
Asta inseamna antrenament pt Calancea ,care in prima repriza turba si spargea tot de nervi, cu toate ca arbitri fluierau pt ei. Fentele de KO ale lui Irimia au fost neobservate de cel putin 5 ori. Saraca era numai nervi la cate mingi ia furat Ty. 
22 January 2018 12:46
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Pe alocuri,Brasovul a jucat foarte dur,cu permisiunea arbitrilor si la indemnul lui Calancea.Din pacate nu am contestat fazele asa cum se cuvenea.Oricum,Brasovul a fost umilit si maturat de pe teren de secuience!! 
22 January 2018 18:06
TDM :)))
-1 
Mama ce de secuience aveti in echipa!!! 
22 January 2018 23:08
7vezer SEPSI SIC CAMPIOANA
0 
Cat timp traiesc si joaca pe Terra Siculorum,sint secuience! 
25 January 2018 13:25
0 
Te-ai trezit si tu ? 
23 January 2018 18:50
0 
Nu conteaza daca sunt secuience, conteaza ca lupta pentru secui. Doar sunt platite din banii secuilor. 
23 January 2018 18:51

Este necesar să vă autentificaţi pentru a putea introduce comentarii.

Daca nu aveţi cont puteţi să accesaţi crearea unui cont nou.

Este interzisă folosirea de cuvinte obscene, atacuri la persoană, autor, articol, afişarea de anunţuri publicitare, jigniri, trivialităţi, injurii aduse celorlalţi cititori sau autori ai altor comentarii. Ne rezervăm dreptul de a cenzura și şterge integral cometarii și interzicerea dreptului de a posta pe site, prin banarea / blocarea IP-ului dvs. TOTALBASCHET.RO nu răspunde pentru conţinutul postat de utilizatori în rubrica de comentarii, această responsabilitate revenind integral autorului comentariului. După ce au fost postate, comentariile nu mai pot fi șterse sau modificate de către autorii acestora!

Din aceeaşi categorie...
Sezonul 2018/2019, ultimul pentru CSM Târgoviște în LNBF?
Avocații lui Dikeoulakos pun presiune pe FIBA ca FRB să nu primească clubul dâmbovițean în următoarea ediție de campionat 
Carla Popescu va evolua la CSM Satu Mare în sezonul 2019/2020
Este a doua jucătoare U23 transferată de vicecampioană în această vară 
Modificări importante pentru LNBF în ediția 2019-2020, inclusiv taxe mai mici
Cum arată noul format propus cluburilor, cu mai puține echipe în play-off  
CSU Oradea și ACS Rookies vor colabora pentru baschetul feminin orădean
Attila Veres va fi antrenorul celor de la CSU Rookies în noul sezon 
Echipa feminină de la CSM Târgu Mureș, închisă după doar un sezon
Jucătoarele își așteaptă încă banii pentru perioada februarie-mai 
Incertitudinea domină la CSM Târgu Mureș
Mureșenii depind de Consiliul Local pentru continuarea activității 
Tragerea la sorți pentru LNBF din 7 august a fost anulată
S-a propus o competiție unică de senioare pentru sezonul 2019-2020 
Jefimija Karakasevic se întoarce la Arad după doi ani în Ungaria
Pivotul a mai evoluat trei sezoane în LNBF, unul și jumătate pentru galben-albastre  
Zona Transferurilor 2019 – Liga Națională de Baschet Feminin
Toate mutările făcute de echipele feminine din România în această pauză competițională 
Kristina Higgins, la VBW CEKK Cegled în sezonul 2019-2020
Pivotul a plecat din Liga Națională după trei sezoane, în ultimul reușind eventul cu Sepsi SIC 
Oldtimer Nu-s eu ăla dar
0 
zic că-i mai avantajos așa dpv al cântărilor...cu ambele echipe în aceeași grupă ați fi cântat un anumit imn unii-altora, de 2 ori, cel puțin, cu același auditoriu cunoscător, care "a prins ideea" Așa, în grupe diferite, alde imnul va fi auzit tot de 2 ori, cel puțin, dar și de fani veniți din afara comunității, care, încă, n-au "prins ideea" Deci, un câștig propagandistic evident.. aș zice... da', cum ziceam, nu-s eu expertu'...  
click pt. Articol 16 August 2019 19:14
0 
Tg Secuiesc in vest si Sf Gheorghe in est. No ia sa vedem ce parere are instructorul stie tot. 
click pt. Articol 14 August 2019 22:23
0 
Oare cine va "stinge lumina" in sportul MURES-an..???! 
click pt. Articol 07 August 2019 20:09
0 
Lepra asta de primar din Tg. Mureș doar ce a schimbat partidul, a trecut la Nevesteanu! Clar omu' e pus pe adunat, greu o să mai prindă un mandat dacă e atât de disperat de s-a înscris într-un partid cu mai puține procente de alegători decât are berea la alcool! Sportul nu mai e o varianta în orașul ăsta, s-a ales praful de toate echipele de aici!  
click pt. Articol 06 August 2019 00:50
trancer @gyke
0 
Asa e, dar mai tine și de seriozitatea șefului. Pt ca în mod normal dacă ai făcut-o CSM, atunci te implici și o susții. Cat poți și îți permite legea. Eu zic ca sunt și exemple de "partea mea" , Oradea, Pitești sau Craiova. 
click pt. Articol 05 August 2019 15:59
muri92 Fara sport...fara....????!!!!
0 
Cînd politicul intra in "sport" ce sa așteptam?..un oraș cu multi CAMPIONI... 
click pt. Articol 05 August 2019 14:42
Eduard Popa @cristi11
0 
Am căutat în documentul pus de tine. Apar bugetări doar la două echipe de baschet juniori, care în total ajung la 13.000 de lei.  
click pt. Articol 05 August 2019 14:24
0 
Stirea de mai sus e de ceva timp. https://www.zi-de-zi.ro/2019/08/02/in-jur-de-1-milion-de-lei-alocat-de-cj-mures-pentru-peste-100-de-proiecte-sportive/ Din ce arata aici vor fi ceva bani deci nu cred ca sa desfiinta echipa 
click pt. Articol 05 August 2019 14:00
gyke @trancer
0 
Vezi ce spuneam acuma cateva zile, vis-a-vis de banii publici... Stai la mana vatafului, azi e bine dispus, maine nu...
Oricum la Mures e o chestie normala... 
click pt. Articol 05 August 2019 13:47
0 
Pai nu? Daca suntem unici, trebuie sa avem un campionat unic. Pai nu? 
click pt. Articol 04 August 2019 20:02